בוגי יעלון ואלון דוידי (צילום: אוהד צויגנברג, פלאש 90, Edi Israel/Flash90)
התנצל על ההשתלחות. דוידי ויעלון | צילום: אוהד צויגנברג, פלאש 90, Edi Israel/Flash90

ראש עיריית שדרות, אלון דוידי, התנצל על ההשתלחות בשר הביטחון משה (בוגי) יעלון במהלך מבצע "צוק איתן". במהלך ישיבת הממשלה שנערכה בעוטף עזה ביום ראשון, ניגש דוידי לשר הביטחון ואמר לו שהוא מתנצל על הדברים שאמר עליו. זאת, לאחר שכמה דקות קודם לכן הביע התנצלות בנוכחות שרי הממשלה, אחרי ששר התחבורה ישראל כץ דרש זאת ממנו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

השר כץ ניגש אל דוידי ואמר לו: "התנהגת באופן לא ראוי לשר הביטחון ואתה צריך להתנצל בפניו". לאחר מכן דוידי ניגש אל יעלון באופן אישי, התנצל בפניו ולחץ לו את היד.

לפני כשלושה שבועות, מתח דוידי ביקורת חריפה על שר הביטחון ואמר כי הוא "נכשל כישלון חרוץ בהשגת ביטחון לתושבי ישראל". את הדברים אמר דוידי בעקבות חידוש הירי מעזה וקריסה נוספת של הפסקת האש, ובעקבות פגיעת רקטות בבתים בעירו.

דוידי הדגיש כי "רק בדרך נס" הבתים היו ריקים ובכך נמנע אסון כבד. "חידוש הירי מבהיר, לכל מי שעוד היה לו ספק, כי חמאס לא מרגיש מובס. גרוע מכך - אין לו שום פחד או הרתעה מצה"ל. זה מה שקורה כאשר שר הביטחון אינו מספק את הסחורה ואינו מביא ביטחון לתושבי ישראל", הוסיף דוידי.

לדבריו, למרות ההצהרות הלוחמניות של יעלון, "אנו עדים לתגובה רופסת". דוידי מחה גם על שחרור חיילי המילואים והנסיגה הקרקעית: "האויב ראה את המהלך הזה ופירש אותו כצעד של פחדנות, חידש את הירי והביך אותנו. לאן אצה הדרך לשר? האם הוא סיים את הלחימה חד צדדית? איך אפשר להסביר התנהלות כזו? כך לא משיגים הרתעה וגם לא ביטחון. להיפך, כך יוצרים מצב של תחושת ניצחון בצד השני והנצחת הירי עלינו לעוד שנים רבות".

נפילת רקטה בשדרות, ארכיון (צילום: ירון רפופורד)
נפילת רקטה בשדרות, ארכיון | צילום: ירון רפופורד

דוידי הדגיש כי צריך "להכות בחמאס שוק על ירך כנגד כל ירי עד אשר חמאס יצעק חמס, יוכרע באופן ברור ורק אז לצאת ולקיים משא ומתן מדיני, כאשר שני הצדדים מבינים היטב מי ניצח ומי הפסיד". עוד טען דוידי כי התקיפה בעזה מסתכמת ב"הרס עצום של נדל"ן בעזה, שלא ממש מרתיע את חמאס. לצערי, יש לנו שר בלי ביטחון", סיכם.

לעומת זאת, יעלון קיבל אז חיזוק ותמיכה מראש מועצת שער הנגב, אלון שוסטר: "בשעת מלחמה כמו זו שמתנהלת באזורנו, אין מקום בהטחת האשמות בשר הביטחון". שוסטר הוסיף כי "גם אם יש חילוקי דעות לגיטימיים, הם ייאמרו בפורום המתאים. אני סומך על המנהיגות המקצועית ומחזק את ידה".