פגיעת רקטה (צילום ארכיון) (צילום: חדשות 2)
הרקטה שפגעה במפעל | צילום: חדשות 2

שדרות מתעוררת לבוקר מתוח: הירי מרצועת עזה, שגרם לשריפת המפעל באזור התעשייה, הפר את השקט ששרר באזור לאחרונה. במזל רב האירוע הסתיים עם 3 פצועים קל בלבד, וראש עיריית שדרות הבהיר הלילה (א') כי הטרור לא יבריח את התושבים ולא יפגע בשגרת החיים: "חמאס מנסים לפגוע במפעלים, אנחנו נבנה עוד מפעלים". בשעות הלילה תקף צה"ל 9 יעדי טרור ברצועת עזה, וזוהו פגיעות מדויקות במטרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אלון דוידי, ראש העירייה, הגיע לזירה לאחר הפגיעה הישירה במפעל, שגרמה לדליפתו של חומר דליק. דוידי חיזק את ידי כוחות ביטחון, ולאחר מכן פנה בדבריו לחמאס: "יש לי מסר אחד עבורכם - אתם מנסים להבריח תושבים, אנחנו נחזק את התושבים - מול טרור נביא חיים".  כמו כן החליט דוידי כי הלימודים בעיר יתקיימו הבוקר כסדרם, וזאת לאחר ההתייעצויות הביטחוניות שקיים.

דוידי קשר בין מתקפת הטרור לבין חטיפת הנערים: "תושבי שדרות אינם נרתעים ממעשיהם הנפשעים והנפחדים של טרוריסטיים, היורים טילים מעזה לעבר ריכוזי אוכלוסייה. אנו עומדים איתנים וזאת במטרה לתת גיבוי מלא לראש הממשלה, שר הביטחון וצה"ל לפעול בתקיפות על מנת להשיב את הבנים הביתה ואת הסדר על כנו".

כמו כן הודה ראש העיר "לכוחות הביטחון, אשר פעלו באופן מהיר ומקצועי ובכך הצילו ארבע נפשות אשר שהו במפעל שנפגע ועלה באש", והורה לתושבים להישאר בקרבת מרחב מוגן במהלך היממה. "אני קורא לכל תושבי שדרות והסביבה לא להיות שאננים. חשוב להישמע לכללי הבטיחות של הגורמים המוסמכים".

כלי טיס של חיל האוויר תקף הלילה 9 יעדי טרור ברצועה: אתר לייצור אמצעי לחימה בצפון רצועת עזה, אתר לייצור אמצעי לחימה ומוקד פעילות טרור במרכז רצועת עזה, שלושה משגרים מוטמנים ושלושה מוקדי פעילות טרור בדרום הרצועה.

דובר צה"ל הפנה אצבע מאשימה כלפי חמאס - "צה"ל ימשיך לפעול בנחישות וכלל שיידרש כנגד כל גורם אשר מפעיל טרור נגד מדינת ישראל, וארגון הטרור חמאס על שלוחותיו הוא הכתובות ועליו האחריות", נכתב בהודעה. בעקבות האירועים העלה מגן דוד את הכוננות בכל רחבי עוטף עזה.

נחיתת הרקטה בשדרות, הערב (צילום: אדית ישראל, פלאש 90)
נחיתת הרקטה בשדרות, הערב | צילום: אדית ישראל, פלאש 90

שדרות, אתמול
השריפה כפי שנראתה מתוך העיר | צילום:

שר הביטחון משה (בוגי) יעלון שוחח אמש עם ראש העיר שדרות והדגיש כי כוחות הביטחון "פועלים להשבת השקט לדרום הארץ. לא נסבול את ניסיונות ארגוני הטרור ברצועת עזה לשבש את שגרת חיי תושבי הדרום, וכפי שפעלנו בימים האחרונים - נוסיף ונפעל ביד קשה ותקיפה כלפי גורמי הטרור שיורים לעבר ישראל ונכה בהם מכה כואבת".

"צה"ל וכוחות הביטחון ימשיכו לרדוף ולהניח את היד על גורמי הטרור אשר מנסים לפגוע בנו", הוסיף יעלון בשיחתו עם דוידי. "אתם, ראשי הערים והמועצות, מגלים מנהיגות ואחריות במצבים שכאלו, וביחד עם התושבים, שלצערנו הם למודי ניסיון באירועים מסוג זה ומגלים אף הם אחריות ועמידה איתנה - אתם מאפשרים לנו לפעול באופן מיטבי כדי להשיב את השקט לאזור".

שני מפעלים נשרפו באזור התעשייה
שני מפעלים נשרפו באזור התעשייה | צילום: