ראוי סולטאני, בן 23 תושב טירה (צילום: שב"כ)
תכנן להתנקש. סולטאני | צילום: שב"כ

בתנועת בל"ד טוענים היום בתוקף כי השתייכותו של ראווי סולטאני, החשוד כי גויס לחיזבאללה על מנת להתנקש בחייו של הרמטכ"ל אשכנזי, למפלגה לא קשור לכוונותיו. "הניסיון לנצל פרשה זו או אחרת כדי להכפיש ולהכתים את בל"ד ולפגוע בה, הינו אקט אנטי דמוקרטי", נמסר מהמפלגה הערבית.

"ראוי סולטאני הוא בגדר חשוד לא יותר", אמרו בבל"ד. "הניסיון מלמד אותנו שהשב"כ והמשטרה מנפחים עניינים כאלה, ובסוף ההר מוליד עכבר. אנו עומדים על כך שלסולטאני יש את זכות החפות כל עוד לא עמד למשפט".

במפלגה טוענים כי, "כל פעילות שחורגת מגבולות הפעילות הפוליטית החוקית של בל"ד, הינה פעילות אינדיווידואלית, וממילא אינה מייצגת את דרכי פעילותה של המפלגה".

גויס במהלך מחנה של התנועה במרוקו 

סולטאני, ערבי-ישראלי בשנות ה-20 לחייו, תושב טירה, נעצר בשבועות האחרונים בחשד כי גוייס על ידי החיזבאללה על מנת להתנקש בחייו של הרמטכ"ל. מעצרו הוארך היום בבית המשפט עד תום ההליכים המשפטיים נגדו.

במערכת הביטחון חושדים כי סולטאני, שגוייס ידי הארגון הלבנוני, תכנן להתנקש בחייו של אשכנזי כנקמה על חיסולו של עימאד מורנייה, לפני כשנה וחצי בדמשק. הבוקר הוגש נגדו כתב אישום חמור בבית המשפט המחוזי בפתח תקווה.

על פי האישומים נגדו, גוייס סולטאני לחיזבאללה במהלך השתתפותו במחנה של תנועת הנוער של בל"ד במרוקו, לפני מספר שנים. לאחר גיוסו לחיזבאללה, נפגש הצעיר עם סוכן של הארגון בפולין, שם נסגרה הפעילות המשותפת בינו לחיזבאללה. הצעיר הביע התעניינות בהצטרפות לארגון, מאחר והוא מתאמן במכון הכושר בו מתאמן גם הרמטכ"ל אשכנזי בכפר סבא, וחשב שניתן לאסוף עליו מודיעין.

האב: "מותר לכל פלסטיני להיפגש עם ערבים ברחבי העולם"

בכתב האישום נטען כי סולטאני קיבל לידיו כתובת "מייל מבצעית" באמצעותה התכתב עם מפעיליו. בהתכתבויות במייל, וכן באמצעות ה"פייסבוק", הוא התבקש למסור את פרטי מיקום חדר הכושר בו התאמן, את דרכי הגישה אליו, אופן כניסת המנויים, מיקום המאבטחים ואופן חימושם. כמו כן, התבקש לאסוף מידע אודות סדרי האבטחה של הרמטכ"ל במקום ודרך הגעתו.

אביו של הצעיר שימש בעברו כעורך דינו של ח"כ לשעבר עזמי בשארה, שנמלט מהארץ לפני כשנתיים בעקבות חשדות לעבירות ביטחוניות חמורות שביצע. "הוא מעולם לא התבטא באופן לאומני, אנטי-ישראלי או אנטי-יהודי, הפרשה הזו נופחה ואני בטוח שבסופו של דבר היא תסתיים בזיכוי", אמר היום האב בבית המשפט.

"בכתב האישום נטען כי היה לו קשר עם אנשים שבדיעבד התברר שהם אנשי חיזבאללה, אך אני לא יכול לאשר זאת", אמר האב. "אי אפשר למנוע מערבי פלסטיני שחי בישראל להיפגש עם ערבים בכל העולם", הוא הוסיף.

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק 

הווידאופדיה: עימאד מורנייה