פרשה ביטחונית חמורה הותרה לפרסום לפני זמן קצר: ראווי סולטאני, ערבי-ישראלי בשנות ה-20 לחייו, תושב טירה, נעצר בשבועות האחרונים בחשד כי גוייס על ידי החיזבאללה על מנת להתנקש בחייו של הרמטכ"ל גבי אשכנזי. מעצרו הוארך היום בבית המשפט עד תום ההליכים המשפטיים נגדו.

במערכת הביטחון חושדים כי סולטאני, שגוייס ידי הארגון הלבנוני, תכנן להתנקש בחייו של אשכנזי כנקמה על חיסולו של עימאד מורנייה, לפני כשנה וחצי בדמשק. הבוקר הוגש נגדו כתב אישום חמור בבית המשפט המחוזי בפתח תקווה.

על פי האישומים נגדו, גוייס סולטאני לחיזבאללה במהלך השתתפותו במחנה של תנועת הנוער של בל"ד במרוקו, לפני מספר שנים. לאחר גיוסו לחיזבאללה, נפגש הצעיר עם סוכן של הארגון בפולין, שם נסגרה הפעילות המשותפת בינו לחיזבאללה. הצעיר הביע התעניינות בהצטרפות לארגון, מאחר והוא מתאמן במכון הכושר בו מתאמן גם הרמטכ"ל אשכנזי בכפר סבא, וחשב שניתן לאסוף עליו מודיעין.

האב: "מותר לכל פלסטיני להיפגש עם ערבים ברחבי העולם"

ראוי סולטאני, בן 23 תושב טירה (צילום: שב"כ)
סולטאני. פרשה חמורה | צילום: שב"כ

בכתב האישום נטען כי סולטאני קיבל לידיו כתובת "מייל מבצעית" באמצעותה התכתב עם מפעיליו. בהתכתבויות במייל, וכן באמצעות ה"פייסבוק", הוא התבקש למסור את פרטי מיקום חדר הכושר בו התאמן, את דרכי הגישה אליו, אופן כניסת המנויים, מיקום המאבטחים ואופן חימושם. כמו כן, התבקש לאסוף מידע אודות סדרי האבטחה של הרמטכ"ל במקום ודרך הגעתו.

אביו של הצעיר שימש בעברו כעורך דינו של ח"כ לשעבר עזמי בשארה, שנמלט מהארץ לפני כשנתיים בעקבות חשדות לעבירות ביטחוניות חמורות שביצע. "הוא מעולם לא התבטא באופן לאומני, אנטי-ישראלי או אנטי-יהודי, הפרשה הזו נופחה ואני בטוח שבסופו של דבר היא תסתיים בזיכוי", אמר היום האב בבית המשפט.

"בכתב האישום נטען כי היה לו קשר עם אנשים שבדיעבד התברר שהם אנשי חיזבאללה, אך אני לא יכול לאשר זאת", אמר האב. "אי אפשר למנוע מערבי פלסטיני שחי בישראל להיפגש עם ערבים בכל העולם", הוא הוסיף.

פרטי כרטיס האשראי - בידי גורמים עברייניים

סלימאן חרב המפעיל של ראוי סולטאני (צילום: שב"כ)
סלימאן. מואשם בהיותו איש הקשר | צילום: שב"כ

הפרשה הביטחונית האחרונה מצטרפת לפרשה חמורה נוספת, שנחשפה בשבועות האחרונים. לפני כשבועיים הוגשו כתבי אישום נגד חמודי מג'אדלה (22) מתל אביב ונאשף סדיר (20) מקלאנסווה, המעורבים בפרשה בה נגנבו פרטי כרטיס האשראי של הרמטכ"ל אשכנזי. השניים נאשמים בסחר בנשק, ואחד מהם אף עשה שימוש בכרטיס האשראי.

השניים, על פי האישום, קיבלו את האינפורמציה מ-ל', חייל ששירת בקריה בתל אביב והיה נגיש ללשכתו של הרמטכ"ל. מג'אדלה עבד עם החייל שעל פי החשד העתיק את פרטי האשראי של הרמטכ"ל, בקצבייה ברעננה עוד לפני שירותו בצבא ושידל אותו, כך על פי האישום, למכור לו כלי נשק.

החייל מצא בלשכת הרמטכ"ל את פרטי האשראי של אשכנזי, צילם אותם באמצעות מכשיר הסלולר שלו והעבירם למג'אדלה - שהעבירם לאנשים נוספים שביצעו רכישות בכרטיס בסכום של כ-2,000 שקלים. הוא גם גנב אקדח אספנות מלשכת הרמטכ"ל, והעבירו למג'אדלה תמורת 4,000 שקלים.

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק 

הווידאופדיה: עימאד מורנייה