בתשובה שמגיש ברגעים אלה עורך דינו של גלנט דורי קלגסבלד, כנגד עתירה שהגישה התנועה הירוקה ובתוספת לתשובה שהגיש היועץ המשפטי, תוקף יואב גלנט את הדרך שבה התנהל ההליך המשפטי מולו וטוען כי לא נתנו לו שהות וזמן להגן על עצמו בצורה הולמת.

גלנט על פי הנראה לא מתכוון לוותר בקלות על כס הרמטכ"ל. באמצעות עורך דינו הוא פנה היום לבג"ץ וייתכן שבהמשך יערער על החלטת ברק ונתניהו.

"לא ניתן להאמין שלגל התקשורתי העוין לא הייתה השפעה על מקבלי ההחלטות השונות בעניין", כתב עו"ד דורי קלגסבלד. "אין זה סוד כי קבוצות שונות חברו יחד כדי למנוע יחד את מינוי של אלוף גלנט לרמטכ"ל: מתנגדים ויריבים לשר הביטחון, שכנים מסוכסכים מעמיקם, התנועה הירוקה, עיתונים ועיתונאים".

בתשובתו מותח גלנט ביקורת על מבקר המדינה, שפרסם תמצית סלקטיבית של הבדיקה שלו שעוררה לדבריו היסטריה תקשורתית. לטענת עו"ד קלגסבלד, פרסום התמצית הזו לא נעשתה בתיאום עם היועץ המשפטי לממשלה.

אתמול בתכנית "360" הגיב גלנט לראשונה להאשמות נגדו. "זאת התפרעות. מפקירים את דמי. הפכו אותי לאויב העם", אמר גלנט והוסיף כי לאורך כל הפרשה מצפונו נשאר נקי.

טירקל: גלנט הודח בגלל השתלחות התקשורת

מוקדם יותר הגיב השופט בדימוס יעקב טירקל להחלטת ראש הממשלה ושר הביטחון לפסול את מועמדותו של גלנט לתפקיד הרמטכ"ל. טירקל, שעמד בראש הוועדה למינוי בכירים שאישר בין היתר את בחירתו של אלוף יואב גלנט לתפקיד הרמטכ"ל, אמר בראיון לקול-ישראל כי מדובר בצעד איום ונורא.

"איום ונורא שקצין כמו יואב גלנט הודח כפי שהודח", אמר טירקל בריאיון, והביע צער על כך שראש הממשלה ושר הביטחון לא העניקו תמיכה נרחבת יותר להחלטתו למנות את גלנט למרות ההליך שהתנהל נגדו בבג"ץ.

לדברי טירקל, התקשורת השתלחה בגלנט ו"ירדה לתהומות שפל", כפי שלא העלה בדעתו. בראיון לאסתי פרז במשדר "בחצי היום" אמר טירקל כי במידע שהיה בידי הוועדה, לא הייתה שום סיבה למנוע את מינויו של גלנט לרמטכ"ל. הוא אף ציין כי עם פרסום ההחלטה, אף שקל לפרוש מתפקידו.           

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

פרשת גלנט והקרקעות - סיקור מיוחד:

מאחורי הקלעים של הריאיון עם גלנט

ברק צפוי להאריך את כהונת אשכנזי

הכנסת דחתה את הפרידה מהרמטכ"ל אשכנזי

השכנים של גלנט מדברים על הפרשה

למרות דוח מבקר המדינה - גלנט לא פורש

האם המירוץ לרמטכ"לות מתחדש?

פרשנות: "גלנט לא ייכנס ללשכת הרמטכ"ל"

ממצאי המבקר בפרשת גלנט נחשפים