עוד יום לא שקט בדרום: מאז שעות אחר הצהריים נורו שש רקטות מרצועת עזה לעבר ישראל. כל הרקטות נפלו בשטחים פתוחים, לא היו נפגעים ולא נגרם נזק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אחרי הצהריים שוגרו שתי רקטות לכיוון המועצה האזורית שער הנגב, שנפלו בשטחים פתוחים. בשעות הערב נורו עוד שתי רקטות לעבר העיר שדרות, שנפלו בשטחים פתוחים מחוץ לעיר. מאוחר יותר, לקראת השעה 22:00, נורו שתי רקטות לעבר נתיבות, שגרמו לרעש ולבהלה אך נפלו בשטח פתוח ולא גרמו גם הן לנפגעים או לנזק.

הירי מגיע לאחר שבבוקר החג השני של סוכות נורו 55 רקטות תוך כמה שעות לעבר יישובי הנגב המערבי, וזאת לאחר הסיכול הממוקד שביצע חיל האוויר בשני פעילי ג'יהאד איסלאמי בעזה. בתגובה לירי, תקף צה"ל מטרות טרור ברצועה.

23 יישובים לא ממוגנים

למרות הירי המתמשך, 23 יישובים בעוטף עזה אינם ממוגנים, ואין כוונה למגן אותם. הממשלה החליטה למגן את היישובים שנמצאים במרחק של עד 4.5 ק"מ מהגדר, מעבר לקו זה היישובים הגדולים נמצאים תחת מטריית ההגנה של כיפת ברזל. אבל בין הקווים נותרו 23 יישובים בשטח הפקר, בלי ממ"דים ובלי כיפת ברזל.

"אנשים בסופו של דבר ייקחו את הרגליים שלהם ויילכו מפה, כי מי מטורף לגדל פה ילדים?", שואלת דינה ברנשטיין מקיבוץ מגן. התושבים מצויים במאבק מתמיד לשכנע את מקבלי ההחלטות למגן אותם, ולמרות שסבב ההסלמה הבא הוא רק עניין של זמן לא נראה שיש למישהו כוונה לעשות זאת.