למרות שמטחי הרקטות לעבר ישראל פחתו במהלך היום, נרשמה בשדרות פגיעה ישירה בבית מגורים שבו שהו באותה שעה שתי נשים ותינוקת. רק בזכות תושייה של תושבים שעברו במקום ונחלצו לעזרתן נמנע אסון כבד והן חולצו מהמקום ללא כל פגע.

רוצים קבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הפגיעה התרחשה בשעה 10:00 בבוקר, כשרקטה חדרה לבית המגורים דרך המטבח. במרחב המוגן שהו אנט ובתה זוהר בת השלושה חודשים. הן והסבתא היו לכודות במקום שהפך למסוכן עוד יותר בשל חשש מאש שהתפשטה באזור במהירות.

למזלן במקום עבר שלומי כהן, תושב העיר שלא יכל להישאר אדיש למראה. הוא זינק מעל גדר הבית וסייע לנשים לצאת מהמרחב המוגן. בעזרת תושב נוסף הוא העביר תחילה את זוהר הקטנה מעבר לגדר הגבוהה, ולאחר מכן את אמה וסבתא.

"הייתי בדרכי לבנק לקחת איזשהו מסמך, ואז ראיתי פטריית עשן", שחזר כהן בשיחה עם חדשות 2. "עליתי עם האוטו על המדרכה, לא יודע מאיפה באו לי הכוחות האלה לטפס פנימה והוצאנו אותה מהחלון, ואז גם העברתי אותה מעבר לחומה".

פגיעת הרקטה בית הייתה קשה, הנזק האדיר שנגרם לבית מספק עדות זועקת לאסון שנמנע. "אני מודה לך ולכל מי שהיה איתך ועזר", אמרה לו האם הנרגשת אנט. "עשינו את זה גם בלי לדעת", ענה לה שלומי. "טיפלתי בילד הראשון שנהרג מקסאמים בשדרות, הוא למעשה מת בידיים שלי. אני שמח שהיום לא נפגעו פה אנשים".