נשארים בכוננות
נשארים בכוננות | צילום: רויטרס

"חמאס הוא ארגון טרור, לא היינו צריכים לצאת; אני בטוח שיש שם עוד אמצעי לחימה, לא עושים הפסקות אש עם מחבלים". כך אומר לחדשות 2 Online לוחם שיצא בימים האחרונים מגזרת עזה, שתהה על ההחלטה על הפסקת אש והיציאה מעזה, זאת בעוד מוטיבציית הלוחמים הייתה בשיא לדבריו - וכך גם על פי צה"ל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הוא סיפר שהוא וחבריו קיבלו במורת רוח את ההחלטה לסגת מהרצועה, זאת גם לאור האבידות הרבות של כוחות צה"ל שם. "עד שכבר נכנסו, היינו צריכים לחסל שם את כל הטרור, ייקח כמה שייקח כי לפי מה אני חושב - זה יחזור. אם לא מחר אז עוד כמה חודשים בטוח".

כמובן שההחלטה על הנסיגה מהרצועה הייתה החלטה של הדרג המדיני, והחיילים בשטח מבצעים, אך האכזבה גדולה, לפחות מבחינתם. "איבדנו כל כך הרבה ורצינו להמשיך. זה נכון שאנחנו מתגעגעים למשפחות ולחברה, אבל הייתה פה אופציה".

כוחות צה
חיילים יוצאים מעזה | צילום: AP

י', לוחם אחר שמשרת בגולני - דווקא אמר כי הנזק לחמאס הוא עצום: "פגענו להם באמת בהמון המון מחסנים, אמצעי לחימה ומנהרות טרור אבל אני בטוח שיש עוד, ושעוד תקופה הייתה עוזרת לזה. להגיד את האמת? אני מאמין שהם ימשיכו לירות מתישהו, ככה זה מחבלים".

חייל מילואים שסופח לכוח מיוחד אמר: "רק בעתיד הרחוק נדע אם זה באמת יעצור את הירי, אבל מה שאני יכול להגיד בוודאות כי ראיתי בעיניים זה שנתנו שם מכה קשה לחמאס, אבל אני שמח לחזור כבר הביתה אחרי שבועיים".

חמאס ספג מכה קשה
חמאס ספג מכה קשה | צילום: דו"צ

עד שזה לא נגמר, זה לא נגמר

הפסקת האש אמורה להימשך כ-72 שעות, אך בצבא מדגישים ש"עד שזה לא נגמר זה לא נגמר". חיילי המילואים עדיין לא שוחררו והכוחות נשארים דרוכים מחוץ לגבול הרצועה.

"ברגע שיעדכנו אותנו והדרג המדיני ינחה אותנו על פעולות אחרות - נבצע אותן", סיפר הבוקר (שלישי) דובר צה"ל תא"ל מוטי אלמוז. "יש להזכיר כי היציאה מרצועת עזה איננה תנאי להפסקת האש - היא החלטה ישראלית להסיג את הכוחות בשל שיקולים מבצעיים".

הוא הוסיף: "אנחנו מעריכים מתוך ידיעות מודיעיניות ומתוך מה שאנו רואים בשטח שהמכה שספג חמאס היא קשה מאוד, ובימים הקרובים אנו נבסס את הפעילות של צה"ל ונתקדם להמשך".

לפניות לכתב: MatanH@ch2news.tv