בליל שישי האחרון הצליח פלסטיני לחצות את גדר הגבול מרצועת עזה ולפני שנעצר הספיק להצית חממה סמוך לנתיב העשרה. כעת מתברר כי בשבועות האחרונים הוסרה עמדת תצפית של צה"ל שהייתה ממוקמת בנתיב החדירה של המפגע, כך פורסם הערב (ראשון) לראשונה בהחדשות Online. בצה"ל ממשיכים לתחקר את התקרית החמורה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

ניתן לשער, כי היעדרותה של העמדה, שהייתה מיועדת לשמור ולאבטח את נתיב העשרה, סייעה לפלסטיני לחצות את הגדר ולהתקדם באין מפריע. גם אם החדירה לא הייתה נמנעת לחלוטין ייתכן והזמן שלקח לעצור אותו היה מתקצר. בסופו של דבר הוא נלכד רק כעבור 50 דקות ולאחר שהספיק להצית חממה עם חומר דליק שהביא אתו משטח הרצועה.

"הפכנו למעבדת הניסוי של הממשלה"

תושבי הישוב זעמו בעקבות האירוע. "אם זאת הסדרה אז זה פשוט בושה", אמרה מעיין פולד, תושבת נתיב העשרה. "שוב ערב שישי נהרס לנו. חוצה שחדר לשטחנו, הקפצת כיתת כוננות וכוחות, הגיע עד לפתח החממות שלנו והצית חממה. נזק גדול וכאב לב עוד יותר גדול". יפעת, תושבת המושב, אמרה כי לדעתה "רק אסון יביא פתרון" ארוך טווח מול עזה. "חדירה כזו והצתה בזמן שהממשלה אוטוטו חותמת על הסכם הסדרה מביאה אותי למסקנה שהפכנו למעבדת הניסוי והטעיה של הממשלה והקבינט".

הפלסטיני נעצר סמוך לנתיב העשרה אחרי מרדף שנמשך דקות ארוכות במהלכן הוקפצו מספר כיתות כוננות ביישובים הסמוכים. הוא הועבר לחקירת שב"כ.

בעקבות האירוע נפגש אל"מ אבי רוזנפלד, מפקד החטיבה הצפונית באוגדת עזה, עם תושבי נתיב עשרה. תושבי המושב סיפרו שהקצין הבכיר סיפר שהצבא יחקור את התקרית הקשה ויסיק את המסקנות המבצעיות. מפקד החטיבה טען גם שבכל שלב לא נשקפה סכנה לתושבים: מישהו שרץ מהגדר לחממות - זה כמה דקות. אם היו מזהים שהוא חמוש היו מורידים אותו".

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "שינויים בפריסת סדר הכוחות מתבצעים על בסיס הערכת המצב באותה עת.  לא ניתן לפרט אודות פריסת הכוחות".