תשעה חודשים אחרי "פיגוע הדגל" על גדר הרצועה, שבו נפצעו ארבעה חיילי צה"ל בפיצוץ דגל ממולכד, מפרסמת היום (שלישי) רשת "אל-מיאדין" תיעוד של התקרית הקשה. החזית העממית לשחרור פלסטין לקחה אחריות על הפיגוע.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בצהרי יום שבת ב-17 בפברואר הופעל מטען לעבר כוח הנדסה של גולני שהיה במשימת סריקה של אזור החשוד כממולכד ליד גדר המערכת בדרום הרצועה. ארבעה חיילים נפצעו בפיצוץ סמוך לקיבוץ עין השלושה, שניים מהם קשה ושניים בינוני.

רגע לפני שהמטען התפוצץ (צילום: חדשות)
רגע לפני שהמטען התפוצץ | צילום: חדשות

המטען הוסווה על ידי החזית העממית בתוך דגל פלסטין. בתיעוד שפורסם ברשת הטלוויזיה המזוהה עם חיזבאללה נראה כוח הסיור מגיע לגדר כשבשלב מסוים אחד הלוחמים יורד מהג'יפ כדי להסיר דגל פלסטין שהוצב על הגדר. כעבור כמה רגעים הלוחם חוזר לחבריו לכוח כשבידיו הדגל שלפתע מתפוצץ.

התחקיר שנערך בצה"ל בעקבות התקרית העלה שהמחבלים ניצלו את הערפל כדי להתקרב ולהטמין את מטען החבלה צמוד לגדר. לאחר מכן הם תלו במקום דגל כדי למשוך את כוחות צה"ל לנקודה הזאת ואז הפעילו את המטען שהיה מחובר למוט הדגל.

הדגל שחובר למטען החבלה (צילום: מוקד הידיעות Global, חדשות)
הדגל שחובר למטען החבלה | צילום: מוקד הידיעות Global, חדשות
ארבעה חיילים נפצעו בתקרית (צילום: דוברות מד"א, חדשות)
ארבעה חיילים נפצעו בתקרית | צילום: דוברות מד"א, חדשות

בפיצוץ נפצעו ארבעת הלוחמים וזמן קצר לאחר מכן צה"ל תקף את עמדה של הג'יהאד האסלאמי. בהודעה שפרסם דובר צה"ל תא"ל רונן מנליס זמן קצר אחרי הפיגוע הוא הדגיש כי מדובר ב"אירוע טרור חמור מאוד שיש בו כדי לערער את היציבות במרחב".