פגיעת הטיל באוטובוס (צילום: החדשות)
פגיעת הטיל באוטובוס | צילום: החדשות

הטיל שפגע באוטובוס הצה"לי אתמול (שני) היה טיל שקיים בידי חמאס כבר משנת 2010. מדובר בטילך מסוג קורנט, טיל מתוצרת רוסית, מונחה לייזר ובעל טווח של 5.5 קילומטרים. מדובר בטיל זהה לזה בו נעשה שימוש נרחב במהלך מלחמת לבנון השנייה בידי חיזבאללה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

את הטיל הצליח חמאס לשגר בדיוק מרבי בין היתר היות והאוטובוס שהה על גבעת "חץ שחור" – גבעה שפיקוד הדרום ואוגדת עזה הבינו כבר מזמן עד כמה היא חשופה ורגישה, ומשכך הציבו במקום מחסום וש.ג. שתפקידם למנוע מכוחות להיכנס אליה. במקרה זה, הקצין האחראי ירד מהאוטובוס וביקש לעבור את המחסום – והש.ג. במקום לא היה אסרטיבי מספיק ואיפשר את הכניסה המסוכנת.

בפגיעת הטיל באוטובוס בעוטף עזה, שהיוותה את תחילת מטח הירי מרצועת עזה לישראל, נפצע קשה חייל צה"ל. קבוצת חיילים עמדה ליד האוטובוס ועברו תדריך, שבמהלכו נורה הטיל שפגע באוטובוס. החייל שנפצע קשה נפגע מרסיס כשעמד מחוץ לאוטובוס שאליו הוא התכוון לעלות.

החייל נפצע מטיל נ"ט, החובשים טיפלו בו בזירה ותוך כדי כך העבירו אותו לידי צוות מד"א שחבר לפצוע באמצעות ניידת טיפול נמרץ. בשטח התקבלה החלטה לפנות אותו מיד תוך כדי נפילות הפצמ"רים. בסורוקה קיבלו אותו הרופאים ישירות לחדר הטראומה, שם ניסו לייצב את מצבו - הוא נפצע בכל חלקי גופו מרסיסים. הוא איבד דם רב בשטח, אבל הפרמדיקים טיפלו בפציעתו.