הותר לפרסום כי הפצוע הקשה מפגיעת טיל הנ"ט באוטובוס בעוטף עזה, שהיוותה את תחילת מטח הירי מרצועת עזה לישראל, הוא חייל צה"ל. קבוצת חיילים עמדה ליד האוטובוס ועברו תדריך, שבמהלכו נורה הטיל שפגע באוטובוס. החייל שנפצע קשה נפגע מרסיס כשעמד מחוץ לאוטובוס שאליו הוא התכוון לעלות.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

פרופסור יוחנן פייזר, סגן מנהל בית החולים סורוקה, אמר הערב: "הצעיר הגיע במצב קשה מאוד לחדר המיון, נכנס ישר לחדר הטראומה. לאחר ייצוב ראשוני הוא נלקח לבדיקת CT ושם הבנו את מצבו הקשה. מייד לאחר מכן הוא נלקח לחדר ניתוח, שם הוא מנותח על ידי מספר צוותים שנלחמים על חייו. נשקפת סכנה ממשית לחייו".

אוטובוס היחידה שנפגע מטיל נ"ט (צילום: חדשות)
האוטובוס לאחר הפגיעה | צילום: חדשות

הצעיר נפצע מטיל נ"ט, החובשים טיפלו בו בזירה ותוך כדי כך העבירו אותו לידי צוות מד"א שחבר לפצוע באמצעות ניידת טיפול נמרץ. בשטח התקבלה החלטה לפנות אותו מיד תוך כדי נפילות הפצמ"רים. בסורוקה קיבלו אותו הרופאים ישירות לחדר הטראומה, שם ניסו לייצב את מצבו - הוא נפצע בכל חלקי גופו מרסיסים. הוא איבד דם רב בשטח, אבל הפרמדיקים טיפלו בפציעתו.

החל משעות אחר הצהריים עשרות רקטות נורו לשטח ישראל - כיפת ברזל יירטה חלק נכבד מהן. עד כה פונו על ידי כוחות של מד"א כ-17 בני אדם לקבלת טיפול רפואי, אחד מהם נפצע באורח בינוני. שלושה בני אדם נוספים לקו בחרדה וקיבלו טיפול.

פגיעה ישירה של רקטה במבנה בשדרות גרמה לנזק רב וגרמה לשרפה שפרצה במקום. כוחות הכיבוי הוזעקו ופועלים לכיבויה. רקטה נוספת פגעה בבית באשקלון, ככל הנראה אדם אחד לקה בחרדה. מדובר צה"ל נמסר כי כ-200 רקטות שוגרו לעבר ישראל - כ-60 מהן יורטו על ידי כיפת ברזל.