למרות עשרות הרקטות שיורטו בהצלחה בידי מערכת "כיפת ברזל" - חלק מהרקטות שנורו הערב (שני) במטח הכבד לעבר יישובי הדרום נפלו בשטח ישראל ולא יורטו. אחת מהן פגעה במפעל בשדרות, וגרמה ל-3 פצועים קל שנפגעו מרסיסים. בתיעוד נראה רגע הפגיעה במפעל.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

הרקטה גרמה לפיצוץ של צובר גז, וצוותי הכיבוי פועלים להשתלטות על השרפה. פגיעה נוספת נרשמה גם באשקלון, שם לא היו פצועים אך נזק נגרם למבנה.

"יש לנו כמה נפילות בעיר, אנחנו משתדלים להגיע לכל נפילה", סיפר קובי הרוש, הרבש"צ של העיר שדרות. "יש לנו פיצוץ של צובר גז, אני מקווה שכב"ה ישתלטו על זה וזאת הסיבה לפיצוץ הגדול. 3 תושבים נפגעו קל מרסיסים ופונו. הם היו באזור התעשייה".

טפסר בכיר שמוליק פרידמן, מפקד מחוז דרום של הכבאות, עדכן: "אם לא נקרר את צובר הגז, הוא עלול להתפוצץ. הצובר ימשיך לבעור עד שהוא יסתיים. אנחנו מונעים את התפשטות השרפה לבתים סמוכים ולמאפייה".

בית שנפגע השבוע בשדרות (צילום: עד ראייה, חדשות)
זירת נפילת רקטה בשדרות | צילום: עד ראייה, חדשות

בשל ההסלמה המשמעותית ראש הממשלה נתניהו הודיע כי ייכנס התייעצות ביטחונית נוספת. פיקוד העורף פרסם את הנחיותיו לתושבים בעקבות ההסלמה והירי. באזור עוטף עזה, התושבים נדרשים לשהות במרחבים מוגנים. באזור דרום הנגב וחלק מיישובי לכיש, התושבים נדרשים לשהות בקרבה למרחבים מוגנים ולהיכנס למיגון בהתאם לפרק הזמן העומד לרשותם. חל איסור על התקהלויות והתכנסויות בשטח פתוח.

תושבי הערים נתיבות ואופקים נדרשים לשהות במרחבים מוגנים. תושבי באר שבע ואשדוד נדרשים לשהות בקרבה למרחבים מוגנים ולהיכנס למיגון בהתאם לפרק הזמן העומד לרשותם. הרשויות באזור עוטף עזה, דרום הנגב וחלק מיישובי לכיש הונחו לפתוח מקלטים.