"ראיתי אותו רץ במהירות לכיוון הרחובות והוא ירה לכיוון שלי. יריתי כדור אחד לכיוונו והוא נעלם מהעין" - במילים אלה שיחזר היום (ראשון) יוגב פריד, אחד העובדים במפעל שבו אירע פיגוע הירי בשומרון, את הניסיון שביצע כדי ללכוד את המחבל בטרם הצליח להימלט מהזירה. פריד הוסיף כי הוא הכיר את המחבל, שלדבריו עבד כאחד החשמלאים במקום.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"הפלסטיני בא למחסן שמנותק מהמשרדים. העובדים הפלסטינים צעקו שקרה משהו, אז רצנו לקומה לראות מה קרה", שיחזר פריד. "ברגע שראינו את אחת הפצועות שוכבת פצועה מירי הבנו שמדובר בפיגוע. הוצאתי את האקדח והתחלתי לבצע סריקות בכל מקום".

"עברתי חדר חדר ומשרד משרד, ולא ראיתי אותו", הוסיף. "כשיצאתי לכביש ממול הוא בא מאחוריי, ראיתי אותו בורח לכיוון הרחוב למטה. הוא הספיק לכוון אליי את האקדח, ירה כדור אחד. הספקתי להשיב כדור לעברו באלפית השנייה ואז הוא נעלם מטווח העין".

לדברים הוסיפה עובדת נוספת במפעל בשם סמדר לייטנברג. "זה קרה בקומה של ההנהלה, אלו חברים שלי שעובדים בהנהלה בכספים ואין קשר לפיטורים ולא לשום דבר", אמרה. "הבוס שלי תמיד אומר שכל אחד שהוא מעסיק זה פחות מחבלים".

כמעט 24 שעות והמחבל עדיין לא נתפס (צילום: TPS, חדשות)
המחבל בהר הבית | צילום: TPS, חדשות

לייטנברג סיפרה על הנרצחים בפיגוע שאותם הכירה: "קשה מה שקרה, בחור עם שלושה ילדים ובחורה עם תינוק בן שנה וחצי. אין לי יותר מה להוסיף, פשוט אסון כבד על כל קבוצת אלון. ההרוגה הייתה ילדה מדהימה ומקסימה, בחורה יפה ומהממת. ההרוג הוא בחור מדהים, מביא את הילדים שלו למפעל, עובד מסור ואבא טוב".

"קבוצת אלון זו משפחה וקטפו לנו שני אחים", הוסיפה. "אנחנו לא מכירים את העובדים למטה ולכן לא הכרנו את המחבל. אני בטוחה שזה רק לאומני, כי לאנשים שנפגעו אין קשר לאף עובד. העובדים הפלסטינים הם כמו משפחה שלנו. הבוס תמיד איתם ותומך בהם, וקשה להאמין שאחד מהם עשה זאת".

פיגוע ירי בשומרון (צילום: פלאש 90, חדשות)
צילום: פלאש 90, חדשות

במקביל, בכיר במפעל אלון הבהיר כי המחבל לא פוטר מהעבודה: "הוא עבד כארבעה חודשים ולא עורר כל סימן מחשיד כלשהו, הוא הגיע עם כל האישורים הנדרשים. לפני כשבועיים הוא נעלם והיום לצערנו הגיע המקרה הנוראי הזה".

באירוע הירי, שצה"ל הגדיר שעות אחר כך כפיגוע, נרצחו שני בני אדם, גבר ואישה בשנות ה-30 לחייהם, וכן נפצעה בינוני אישה כבת 54. צוותי מד"א שהוזעקו למקום העניקו לפצועה טיפול רפואי ראשוני, והיא פונתה לבית החולים בלינסון שבפתח תקווה.

חיפושים אחר המחבל בפיגוע הירי בשומרון (צילום: חדשות)
מצוד אחר המחבל | צילום: חדשות

האזור נסגר לכניסה ויציאה על ידי כוחות גדולים של צבא ומשטרה המבצעים סריקות נרחבות במקום. עדי ראייה דיווחו כי ראו את הצעיר נמלט מהמקום לכיוון ואדי אורנית, ושם כעת מתבצעים מאמצי החיפוש. כוחות מיוחדים ובהם צוותי ימ"מ הוקפצו גם הם לזירה וזאת בעקבות החשש שהחשוד עדיין מסתובב חמוש. בנוסף נעשה מאמץ מודיעיני משמעותי ללכידתו.