הכוחות בזירת הפיגוע (ארכיון) (צילום: דובר צה"ל, חדשות)
הירי: פיגוע טרור | צילום: דובר צה"ל, חדשות

פיגוע ירי בשומרון: כשעתיים לאחר הירי באזור התעשייה בברקן, בו נרצחו 2 בני אדם ואישה נוספת נפצעה בינוני, הודיע דובר צה"ל כי מדובר בפיגוע טרור. "כל הנראה מדובר במפגע בודד שביצע את זה ללא שיוך ארגוני. היה לו היתר עבודה בישראל, לא היה עליו מידע מודיעיני מוקדם", הודיע תא"ל רונן מנליס. המצוד אחר המחבל נמשך. שר הביטחון ליברמן: "צה"ל וכוחות הביטחון מנהלים מצוד נרחב אחר המחבל בן הבליעל שביצע את הפיגוע הקשה בברקן. זה רק עניין של זמן עד שנשים עליו את היד".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

"מדובר בפיגוע חמור, שורה של ממצאים ומידעים מודיעיניים שבידי השב"כ והצבא מעידים על כך", הוסיף דובר צה"ל. "יש כמה דברים שקורים בשטח גם פעילות מודיעינית של צה"ל ושב"כ וגם מרדף. הוא ככל הנראה חמוש. ומתבצע גם תגבור של כוחות במרחב". לדברי יוסי דגן, ראש המועצה האזורית שומרון אחת הפצועות נמצאה במקום כשהיא כפותה באזיקונים. "אישה צעירה שוכבת על הרצפה כשהידיים שלה כפותות באזיקון, איזה מחבל פחדן מסוגל לכפות אישה צעירה באזיקון ולירות בה בדם קר?", אמר דגן.

סמוך לשעה שמונה בבוקר נכנס פלסטיני בן 23 לאחד המפעלים באזור התעשייה ביו"ש, עלה לקומה השנייה, נכנס למשרדים פתח באש ורצח גבר ואישה בשנות ה-30 לחייהם. בדרכו החוצה הוא ירה באישה נוספת, בת 54, שנפצעה באורח בינוני ונמלט מהמקום. כוחות רבים של צבא, משטרה ושב"כ פועלים באזור ללכידת החשוד בירי שככל הנראה עוד נושא עמו נשק אוטומטי.

האזור נסגר לכניסה ויציאה על ידי כוחות גדולים של צבא ומשטרה המבצעים סריקות נרחבות במקום. עדי ראייה דיווחו כי ראו צעיר נמלט מהמקום לכיוון ואדי אורנית, שם כעת מתרכזים מאמצי החיפוש. כוחות מיוחדים ובהם צוותי ימ"מ הוקפצו גם הם לזירה וזאת בעקבות החשש שהחשוד עדיין מסתובב חמוש. בנוסף נעשה מאמץ מודיעיני משמעותי ללכידתו.

"נשים יד על המחבל" (צילום: פלאש 90, חדשות)
"נשים יד על המחבל" | צילום: פלאש 90, חדשות

על פי ההערכה המניע לאירוע הוא משולב ומורכב מאכזבה ורצון לנקום מצד הצעיר הפלסטיני שפוטר ממקום עבודתו, בשילוב ההסתה ההולכת וגוברת של חמאס ביהודה ושמרון. כעת עולה החשש מניסיונות פיגועים נוספים והעלאת רף האלימות בשטחי יהודה ושומרון תוך שימוש בנשק חם. לאחרונה דרשו בעלי מפעלים באזור להגביר את הבדיקות הביטחוניות בכניסה למתחם, אך טרם ברור מדוע דרישה זו לא התקבלה. .