חיפושים אחר המחבל מהפיגוע בשומרון (צילום: חדשות)
פעילות צה"ל באזור שכם | צילום: חדשות

צה"ל הטיל עוצר על העיר שכם וסגר את כל הכניסות אליה - זאת במסגרת המצוד שנערך אחר המחבל שביצע את פיגוע הדקירה היום (חמישי) בשומרון.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

על פי הדיווחים של הפלסטינים, במסגרת המרדף אחר המחבל - שזהותו ככל הנראה טרם ידועה בשלב זה, מתבצעת פעילות נרחבת של צה"ל והמשטרה, שכוללת גם מעברים מבית לבית של הלוחמים.

המחבל נמלט רגלית מזירת הפיגוע, למרות העובדה שסמוך לזירה היו כמה חיילים חמושים ולמרות שבוצע לעברו ירי בניסיון לנטרלו. מחקירה ראשונית עולה כי לאחר מרחק לא גדול, הצליח המחבל לעלות על רכב בצבע חום ולברוח לכיוון הכפר חווארה. כרגע נבדק האם הרכב שבו נמלט חיכה לו מבעוד מועד או שמא עלה על טרמפ מזדמן.

פיגוע הדקירה שבו נפצעו שני ישראלים התרחש ליד צומת החטיבה המרחבית שומרון. המחבל הפלסטיני היה חמוש בסכין והתנפל על חייל מילואים כבן 32. תחילה הצליח לגרום לו לפצע שטחיי בלבד ואז בפעם השנייה הצליח לדקור אותו. החייל פונה על ידי פרמדיקים של מד"א לבית החולים בילינסון כשמצבו בינוני.

צעירה ישראלית נוספת נפצעה גם היא כתוצאה מרסיסי ירי שבוצע לעבר המחבל בניסיון לנטרל אותו. היא נפצעה באורח קל, וכעבור מספר שעות שוחררה לביתה. "עמדתי כאן והייתי בטלפון, המחבל הגיע מהכביש עם סכין ענקית", סיפר עד ראייה שנכח במקום. "הצעיר עמד כאן ואז הוא דקר אותו. המחבל דקר אותו ואז שמעתי יריות".

מדובר בפיגוע השני בשומרון השבוע, וגם בפעם השנייה שבה מחבל מצליח להימלט. על כך אמר ראש המועצה האזורית יוסי דגן כי "לא ניתן לאף אחד להתרגל למציאות של פיגועים בשומרון. אנחנו רוצים לראות פעולה מסיבית של צה"ל נגד הטרור הפלסטיני".