פיגוע דקירה בשומרון: מחבל פלסטיני דקר היום (חמישי) חייל מילואים ישראלי כבן 32, סמוך לכיכר החטיבה המרחבית שומרון. החייל נפצע באורך בינוני ופונה על ידי פרמדיקים של מד"א לקבלת טיפול רפואי בבית החולים בילינסון בפתח תקווה. המחבל נמלט מהמקום וכוחות הביטחון פתחו במצוד במטרה לאתר אותו.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

צעירה נוספת שעמדה בסמוך נפגעה באורח קל כתוצאה מרסיסים לאחר שירי בוצע לעבר המחבל בניסיון לנטרל אותו. למרות הירי, המחבל הצליח להימלט מזירת הפיגוע לכיוון הכפר חווארה באמצעות רכב חום שחיכה לו בסמוך, עובדה שמחזקת את העמדה ולפיה למחבל היתה מעטפת מסייעת. "עמדתי כאן והייתי בטלפון, המחבל הגיע מהכביש עם סכין ענקית", סיפר עד ראייה שנכח במקום. "הצעיר עמד כאן ואז הוא דקר אותו. המחבל דקר אותו ואז שמעתי יריות".המאמץ של כוחות הביטחון כרגע מתמקד בלתפוס את המחבל, שככל הנראה שמט את הסכין בזמן המנוסה. כוחות גדולים החלו בסריקות בכפר הסמוך והחלו בחיפושים במטרה לאתר את המחבל.

פיגוע הדקירה התרחש על רקע קולות בעזה הקוראים להסלמה גם בשטחי יהודה ושומרון. לפני יומיים, לאחר הפיגוע בברקן שבו נרצחו שני ישראלים דווח כי אחד מבכירי חמאס קרא לכל מי שיש לו נשק לקחת אותו ולבצע פיגוע, ונראה כי חמאס בונה אווירה של טרור שמתחילה לזלוג לעבר הגדה המערבית."אנחנו עדים לפיגוע דקירה שני בשבוע בשומרון", אמר יוסי דגן, ראש המועצה האזורית דקות לאחר הפיגוע. "לא ניתן לאף אחד להתרגל למציאות של פיגועים בשומרון. אנחנו רוצים לראות פעולה מסיבית של צה"ל נגד הטרור הפלסטיני".

בהכנת הידיעה השתתפו: רוני דניאל, ניר דבורי, ירון שניידר, אוהד חמו ועופר חדד