שני פעילי ג'יהאד חוסלו
שני פעילי ג'יהאד חוסלו | צילום:

חיסול או תאונת עבודה ברצועה? על רקע המתיחות בימים האחרונים בגזרת הדרום, מדווחים היום (שלישי) הפלסטינים כי שני פעילי ג'יהאד אסלאמי נהרגו בפיצוץ בעזה - בעת שרכבו על אופנועים. בצה"ל הכחישו כל מעורבות ישראלית.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

על פי הדיווח, שני פעילי ארגון הטרור שנהרגו הם חוסיין ראזי ואוסאמה סולטן. עדיין לא ברור אם הם חוסלו או שהובילו חומרי נפץ שהתפוצצו בטעות, ואם חוסלו מי האחראי.

"דובר צה"ל מבהיר כי בניגוד לדיווחים הפלסטיניים לא בוצעה כל תקיפה על ידי צה"ל ברצועת עזה", נמסר מצה"ל זמן קצר לאחר שהתפרסמו הדיווחים ברצועה.

המנהרה שנחשפה (צילום: דובר צה"ל)
המנהרה שנחשפה | צילום: דובר צה"ל

האירוע מגיע על רקע המתיחות בשבועות האחרונים בגזרה ושיגורי הרקטות מהרצועה לעבר שטח ישראל. אמש הופעלה אזעקת צבע אדום באזור המועצה האזורית לכיש וחוף אשקלון. לפחות רקטה אחת יורטה בהצלחה בידי מערכת "כיפת ברזל" מעל אשקלון. צה"ל תקף בתגובה בירי טנקים וחיל האוויר תקף עמדות חמאס בצפון הרצועה.

האזעקה הופעלה כשלוש שעות לאחר ששתי רקטות נורו מעזה והתפוצצו בשטחים פתוחים באזור מועצה אזורית אשכול שבעוטף עזה. בצה"ל הגיבו גם אז בירי לעבר עמדות חמאס בדרום הרצועה ואמרו כי ארגון הטרור הוא האחראי לנעשה בעזה.

"צה"ל תקף באמצעות ירי טנק וחיל האוויר עמדות השייכות לארגון הטרור חמאס בדרום רצועת עזה" נמסר מדובר צה"ל. "התקיפה בוצעה בתגובה לירי תלול המסלול שבוצע לעבר שטח פתוח במועצה האזורית אשכול". עוד הוסיפו בצה"ל כי "אנו רואים בחמאס האחראי הבלעדי למתרחש ברצועת עזה".

יממה לפני כן חשף הצבא כי כוחות צה"ל נטרלו מנהרה התקפית של חמאס. המנהרה הגדולה שהתגלתה ונהרסה נחפרה על ידי חמאס, יצאה מחאן יונס במרכז הרצועה, וחדרה כמה מאות מטרים לתוך שטח ישראל. היא התגלתה באמצע שטח חקלאי כקילומטר מהיישובים נירים ועין השלושה הסמוכים. בצה"ל עקבו אחר בניית המנהרה בחודשים האחרונים והחליטו לנטרל אותה.