תחמושת (צילום ארכיון) (צילום: חטיבת דוברות המשטרה)
תחמושת (צילום ארכיון) | צילום: חטיבת דוברות המשטרה

פריצה נוספת לבונקר צבאי בצפון: אמש (שלישי) זוהתה פריצה לבונקר בבסיס בצפון הארץ. המשטרה הצבאית פתחה בחקירת האירוע, ומבדיקה ראשונית עולה שנגנבו כ-2,000 כדורי M-16 ו-24 רימוני מטול נפיץ.

 לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בתחילת החודש נפרץ בונקר תחמושת חירום של גדוד 601 בצפון הארץ ותחמושת רבה נגנבה ממנו. ככל הנראה מכולת התחמושת נפרצה במהלך יום כיפור או ראש השנה. מחקירת מצ"ח התגלה כי מתחמושת החירום נגנבו 2,970 כדורים בקוטר 5.56 מ"מ, 96 כדורים בקוטר 40 מ"מ, שני מוקשי 29, 10 נפצי M16, מטען רעם 56 ו-15 לבנות חבלה מספר 10; ומתחמושת האימונים נגנבו ארבעה ארגזי כדורים בקוטר 5.56 מ"מ וכן שני מטענים מסוג "חלוש" 95. עוד נלקחו השרשרת והמנעול שנעלו את המכולה.

הבונקר שנפרץ. תחמושת נגנבה
הבונקר שנפרץ. תחמושת נגנבה | צילום:

מהחקירה עלה כי במהלך שתי השבתות שקדמו לגילוי המכולה הפרוצה, בהן חלו ראש השנה ויום הכיפורים, לא נכח בחומה מפרד מוגדר להגנת הבונקר. בראש השנה לא שמרו כלל שומרים במכולה אלא שהו בחדרם, וגם אתמול השומר שהה בעמדה בתוך המחנה, במקום בעמדת הבונקר המוגדרת. השומרים אף נמצאו ללא ציוד לחימה, חרף הגדרת תיק המחנה.

יש לציין כי בחומה ישב בעת האירוע גדוד 605, אולם המכולה שייכת לגדוד 601 - השומרים על המכולות משתייכים לגדוד 601, כשלגדוד שישב שם בפועל לא היה קשר או פיקוד על הנעשה. מדובר צה"ל נמסר בתגובה כי "התגלתה פריצה למחסן צבאי בצפון הארץ, במקום התגלו פערים בתחמושת. המשטרה הצבאית והמפקדים פתחו בחקירת נסיבות האירוע".