תרגיל צבאי בדרום (ארכיון) (צילום: דו"צ, חדשות)
צילום ארכיון, למצולמים אין קשר לכתבה | צילום: דו"צ, חדשות

בונקר תחמושת חירום של גדוד 601 בצפון הארץ נפרץ, ותחמושת רבה נגנבה ממנו - כך התגלה היום (שני). ככל הנראה מכולת התחמושת נפרצה במהלך יום כיפור או ראש השנה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

הבוקר דווח למפקד הגדוד ולסמג"ד על ידי קצין החימוש שמכולת תחמושת החירום בבונקר פרוצה, ללא שרשרת ומנעול. מחקירת מצ"ח התגלה כי מתחמושת החירום נגנבו 2,970 כדורים בקוטר 5.56 מ"מ, 96 כדורים בקוטר 40 מ"מ, שני מוקשי 29, 10 נפצי M16, מטען רעם 56 ו-15 לבנות חבלה מספר 10; ומתחמושת האימונים נגנבו ארבעה ארגזי כדורים בקוטר 5.56 מ"מ וכן שני מטענים מסוג "חלוש" 95. עוד נלקחו השרשרת והמנעול שנעלו את המכולה.

מהחקירה עלה כי במהלך שתי השבתות האחרונות, בהן חלו ראש השנה ויום הכיפורים, לא נכח בחומה מפרד מוגדר להגנת הבונקר. בראש השנה לא שמרו כלל שומרים במכולה אלא שהו בחדרם, וגם אתמול השומר שהה בעמדה בתוך המחנה, במקום בעמדת הבונקר המוגדרת. השומרים אף נמצאו ללא ציוד לחימה, חרף הגדרת תיק המחנה.

יש לציין כי בחומה יושב כיום גדוד 605, אולם המכולה שייכת לגדוד 601 - השומרים על המכולות משתייכים לגדוד 601, כשלגדוד היושב שם בפועל אין קשר או פיקוד על הנעשה. מדובר צה"ל נמסר בתגובה כי "בשעות הבוקר התגלתה פריצה למחסן צבאי בצפון הארץ, במקום התגלו פערים בתחמושת. המשטרה הצבאית והמפקדים פתחו בחקירת נסיבות האירוע".

בהכנת הכתבה השתתף ניר דבורי.