אמבולנס צבאי (ארכיון)
תאונה בדרום הארץ. ארכיון | צילום: רויטרס, חדשות

חיילת צה"ל נפצעה הבוקר (שני) במהלך טיפול שגרתי בכלי רכב צבאי בבסיס בדרום הארץ: בזמן טיפול לפני תנועה של האמר נמחצה החיילת בין שני כלי רכב והיא פונתה במסוק לבית החולים סורוקה כשהיא בהכרה וסובלת קשיי נשימה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

מבית החולים סורוקה נמסר כי החיילת הפצועה מהתאונה בצאלים פונתה לחדר הטראומה במקום במסוק והיא סובלת מחבלות מפוזרות בגופה. היא הועברה לצילומי הדמיה להמשך בירור, היא נמצאת היא בהכרה ומצבה מוגדר קל-בינוני.

בסוף חודש שעבר נהרגו קצין וחייל צה"ל נהרגו לאחר שרכב משוריין מסוג תומ"ת התהפך במהלך תרגיל באזור צומת השריון ברמת הגולן. ארבעה חיילים נוספים נפצעו, 2 קשה ו-2 קל, ופונו לחדר המיון במרכז הרפואי זיו בצפת כשהם סובלים מחבלות פנימיות ואורטופדיות קשות. החלה חקירת נסיבות האירוע.

התרגיל התבצע במסגרת סדרת שטח של קורס מ"פים מג"דים, וכוח מגדוד 411 של התותחנים השתתף בתרגיל. התותחים היו בתנועה ונסעו מצומת נפח לכיוון צומת ווסט על ציר עפר שמקביל לכביש. התומ"ת שהתהפך חצה את הכביש, והסתנוור מהכלים מאחוריו, הנהג הודיע על כך ומיד התהפך לתעלה של 8 מטרים לצד הדרך.

הלוחמים מתריעים: ההתהפכות הבאה לא רחוקה
התהפכות התומ"ת ברמת הגולן לפני כחודש | צילום:

בתחילת החודש חייל צה"ל נפצע באורח קשה כתוצאה מהתפוצצות רימון במהלך אימון בבסיס תותחנים שיבטה בדרום הארץ. החייל פונה לקבלת טיפול רפואי בבית החולים סורוקה בבאר שבע. המשטרה הצבאית פתחה בחקירת נסיבות המקרה.

במהלך התקרית נפגע גם מפקד המחלקה של החייל שליווה את התרגולת ופונה גם הוא לקבלת טיפול רפואי. לפי שעה עדיין לא ברור אם מקור הפיצוץ בטעות אנוש או בתקלה טכנית.