טארק קעדאן, הבכיר שנעצר
טארק קעדאן, הבכיר שנעצר | צילום:

בצל המתיחות בדרום על רקע איומי הג'יאהד האסלאמי להגיב להפצצת מנהרת הטרור לפני כשבועיים, כוחות הביטחון עצרו במהלך הלילה (שני) את אחד ממנהיגי הארגון בגדה המערבית, טארק קעדאן, בביתו בכפר עראבה שבמחוז ג'נין והוא נלקח לחקירה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

המעצר מגיע במסגרת פעולות הסיכול והמניעה שמבצעים בצה"ל ובשב"כ נוכח המתיחות הביטחונית ברצועת עזה. במערכת הביטחון מזהים כוונה של הג'יהאד האסלאמי להוציא לפועל פיגוע בעזה ואם הדבר לא יצלח, קיים חשש שהם עשויים לנסות להוציא לפועל פיגוע איכות במרחב יהודה ושומרון.

צה"ל ערוך בכוחות מתוגברים. ארכיון (צילום: רויטרס, חדשות)
תגבור כוחות בדרום, ארכיון | צילום: רויטרס, חדשות

במקביל, צה"ל החל אמש לתגבר את כוחותיו מול רצועת עזה, בדגש על אבטחת עבודות הבנייה על המכשול הקרקעי מול הרצועה. גם כוחות מיוחדים לוקחים חלק במאמץ ההגנה. בצה"ל רוצים להכין תגובה מהירה למקרה שהג'יאהד יחליט שכן לפעול ובנוסף לאפשר את המשך העבודות על המכשול.

בצה"ל מדגישים כי מירב המאמץ מתקיים על מנת להמשיך את שגרת חייהם של אזרחי עוטף עזה. אין הנחיות מיוחדות לאזרחים במקום והתושבים יכולים להמשיך להתנהל כבשגרה.

ארגון הטרור הגיב אתמול לאיומי מתאם פעולות הממשלה בשטחים, אלוף יואב (פולי) מרדכי. "איומי הכיבוש לא מפחידים אותנו והם מבטאים את הפחד והחשש מתגובת הג'יהאד וההתנגדות", נמסר בהודעת הארגון.

בכיר הג'יהאד האסלאמי בעזה, ח'אלד אלבטש, המשיך לאיים על ישראל ובראיון לרשת אלמיאדין לפני זמן קצר הזהיר מפני תגובה "איומי ישראל להעביר את המערכה ללבנון או לסוריה לא ימנעו מאיתנו להגיב על התוקפנות שלה", טען. "המערכה שלנו עם ישראל פתוחה והריגת לוחמינו לא תעבור ללא עונש. אנו מזהירים את ישראל מהתנקשות בחיי מנהיגינו. זה יוביל לתגובה נחרצת".

בפתח ישיבת הממשלה אתמול הבהיר ראש הממשלה בנימין נתניהו כי מדינת ישראל תראה בחמאס אחראי לכל התקפה מרצועת עזה. "בימים אלה יש עדיין מי שמשתעשע בלנסות התקפות מחודשות על ישראל", אמר נתניהו. "היד שלנו תהיה קשה מאוד עם כל מי שינסה לתקוף אותנו או יתקוף אותנו, מכל גזרה שהיא".

בסרטון שפרסם שלשלום הבהיר אלוף מרדכי כי יהיו השלכות לכל מי שמבקש נקמה בעקבות השמדת המנהרה. "ישראל פוצצה מנהרת טרור לפני כשבועיים בשטח הריבוני של מדינת ישראל", פתח מרדכי בסרטון. "אנו ערים למזימה שהג'יהאד האסלאמי הפלסטיני רוקם נגד ישראל. הוא משחק באש על גבם של תושבי רצועת עזה, ועל חשבון הפיוס הפנים פלסטיני והאזור כולו".