צה"ל ערוך בכוחות מתוגברים. ארכיון (צילום: רויטרס, חדשות)
תגבור כוחות בדרום (ארכיון) | צילום: רויטרס, חדשות

בעקבות האיומים ההדדיים של הג'יאהד האסלמי לתגובה להפצצת מנהרת הטרור לפני כשבועיים צהל תיגבר הערב (ראשון) את כוחותיו מול רצועת עזה. מוקדם יותר היום הגיב ארגון הטרור לאיומי דובר צה"ל: "איומי הכיבוש לא מפחידים אותנו והם מבטאים את הפחד והחשש מתגובת הג'יהאד וההתנגדות".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

בצה"ל תגברו את האבטחה סביב העבודות על המכשול הקרקעי מול רצועת עזה, בין היתר גם כוחות מיוחדים לוקחים חלק במאמץ ההגנה. בצה"ל רוצים להכין תגובה מהירה למקרה שהג'יאהד יחליט שכן לפעול ובנוסף לאפשר את המשך העבודות על המכשול.

בצה"ל מדגישים כי מירב המאמץ מתקיים על מנת להמשיך את שגרת חייהם של אזרחי עוטף עזה. אין הנחיות מיוחדות לאזרחים במקום והתושבים יכולים להמשיך להתנהל כבשגרה.

בכיר הג'יהאד האיסלאמי בעזה, ח'אלד אלבטש, המשיך לאיים על ישראל ובראיון לרשת אלמיאדין לפני זמן קצר הזהיר מפני תגובה "איומי ישראל להעביר את המערכה ללבנון או לסוריה לא ימנעו מאיתנו להגיב על התוקפנות שלה", טען. "המערכה שלנו עם ישראל פתוחה והריגת לוחמינו לא תעבור ללא עונש. אנו מזהירים את ישראל מהתנקשות בחיי מנהיגינו. זה יוביל לתגובה נחרצת".

בפתח ישיבת הממשלה הבוקר הבהיר ראש הממשלה בנימין נתניהו כי מדינת ישראל תראה בחמאס אחראי לכל התקפה מרצועת עזה. "בימים אלה יש עדיין מי שמשתעשע בלנסות התקפות מחודשות על ישראל", אמר נתניהו. "היד שלנו תהיה קשה מאוד עם כל מי שינסה לתקוף אותנו או יתקוף אותנו, מכל גזרה שהיא". 

האלוף מרדכי: "הג'יהאד האסלאמי משחק באש"

בסרטון שפרסם אמש הבהיר האלוף מרדכי כי יהיו השלכות לכל מי שמבקש נקמה בעקבות השמדת המנהרה. "ישראל פוצצה מנהרת טרור לפני כשבועיים בשטח הריבוני של מדינת ישראל", פתח מרדכי בסרטון. "אנו ערים למזימה שהג'יהאד האסלאמי הפלסטיני רוקם נגד ישראל. הוא משחק באש על גבם של תושבי רצועת עזה, ועל חשבון הפיוס הפנים פלסטיני והאזור כולו".

"כדאי שיהיה ברור: לכל תגובה של הג'יהאד האיסלאמי באשר היא, ישראל תגיב בעוצמה ובנחישות, לא רק כלפי הג'יהאד אלא גם כלפי החמאס", הוסיף מרדכי. "אנחנו מייעצים להנהגת הג'יהאד האיסלאמי בדמשק לנקוט זהירות ולשלוט בעניינים. מפקד הג'יהאד האיסלאמי הפלסטיני בדמשק ומנהיגי הארגון - רמאדן שלח וזיאד נח'אלה - קחו מהר את העניינים לידיים כי אתם אלה שתישאו באחריות".

בהכנת הכתבה השתתף: ירון שניידר