נפגשו בדצמבר:  איזנקוט וברק (ארכיון) (צילום: פלאש 90, חדשות)
פמליית הרמטכ"ל הגיעה לביתו של ברק | צילום: פלאש 90, חדשות

פרסום ראשון - הפגישה בין איזנקוט לברק והעיתוי המפתיע: בשבוע שעבר התקיימה פגישה בין הרמטכ"ל המכהן גדי איזנקוט לרמטכ"ל וראש הממשלה לשעבר אהוד ברק - כך נחשף הערב (שני) במהדורה המרכזית. איזנקוט וברק נועדו בפגישה ממושכת, ויממה לאחר מכן הזהיר ברק בפסטיבל הבננה כי הממשלה "הכי ימנית שהייתה בארץ" תגרום להתקוממות אזרחית ולסירובי פקודה, גם בצה"ל - ולמעשה ל"מרד" נגד הממשלה הנבחרת.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

הפגישה נערכה בשעת צהריים ביום רביעי האחרון: פמליית הרמטכ"ל טיפסה אל הדירה של ברק במרכז תל אביב. נושא החשש מסירוב פקודה לא עלה במהלך השיחה, שעסקה בנושאי ביטחון - אך העיתוי הצמוד לנאום האזהרה של ברק עשוי היה להביך את הרמטכ"ל.

מדובר צה"ל נמסר כי פגישה זו היא "חלק מפגישות עיתיות (תקופתיות) של הרמטכ"ל מאז כניסתו לתפקיד עם רמטכ"לים ובכירים במילואים במגוון נושאי צבא וביטחון". 

ברק ציטט בתגובתו מתוך נאומו בהרצליה לפני כשנה: "'הצעדים הפיזיים שידרשו בעתיד כדי לכפות את מטרתם (כינון מדינה אחת), עלול שיתנסס מעל חלקם דגל שחור, ומפקדים בצה"ל ואנשי שב"כ חלילה יסרבו לבצעם'. מאז חזר על כך ברק פעמים רבות בניסוחים דומים. ניסיון לקשור את הדברים לפגישה בינו לבין הרמטכ"ל מופרכים מיסודם".