ראש הממשלה ושר הביטחון לשעבר אהוד ברק הזהיר היום (חמישי) מפני מצב שבו בכירי הצבא ושב"כ יאלצו לסרב פקודה בשל מדיניות נתניהו המובילה לדבריו למדינה דו-לאומית. באירוע הפתיחה של פסטיבל הבננה בעמק הירדן הוסיף ברק כי מצב כזה עלול לגרום לכך ש"החברה האזרחית תתקומם, ובג"ץ יכריז על חקיקת הממשלה כעל פעילות בלתי חוקית בעליל".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

דברי ברק נאמרו בפסטיבל הבננה ה-3, שהחל היום בעמק הירדן. לאחר שברק סיפר על עברו בקיבוץ, והא התייחס גם לסכנה האזרחית החמורה שטמונה במהלכים שמבצעת הממשלה הימנית ביותר שהיתה אי פעם בתולדות המדינה כדבריו.

לדברי ברק, "ניסיון לממש את האג'נדה של מדינה אחת יביא לכך שבית המשפט העליון יזרוק אותם מכל המדרגות ויגיד - זה לא חוקתי. החברה האזרחית תכנס מאות אלפים בכיכרות ותחסום את זה פיזית. התקשורת החופשית תעלה את זה על עמוד קלון ולא תאפשר להעביר את זה".

ברק ציין כי הוא "חזה" את האירועים האחרונים, לפיהם "הממשלה חייבת להסתער על בית המשפט העליון, על החברה האזרחית והארגונים שלה, לסתום פיות לתקשורת החופשית ולקעקע את הקוד האתי של צה"ל".

"הממשלה הזאת מובילה אג'נדה לאומנית שמחליפה את האג'נדה של הציונות ושל לאומיות בריאה", אמר ברק. "בלאומנות חשוכה משתמשים באיומים קיומיים מבחוץ ובוגדים מבפנים. להסית ולפלג, לזרוע שנאה פנימית כדי להבטיח קיום. ביבי מתמחה בזה - ליצור היטלר של השנה או של השבוע. כל פעם יש היטלר תורן שמאיים עלינו בשואה חדשה".