מצלמת אבטחה שהוצבה באחד מהמבנים בשכונת המגורים בשדרות, תיעדה הבוקר (רביעי) את רגעי נחיתת הרקטה שנורתה מעזה בלב השכונה, שהסתיימה בפגיעה ברכוש ועם שלושה נפגעי חרדה. בתיעוד המתפרסם כאן לראשונה, נראים שני עובדי עירייה ששמעו את אזעקת "צבע אדום" תופסים מחסה, ושניות לאחר מכן נוחתת הרקטה במרחק של 15 מטרים מהם.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

בתיעוד נראה גם הרחוב שבו נפלה הרקטה, כשלפתע נקטעת שגרת החיים ועשן רב היתמר בין הבתים. האזור שבו התרחש האירוע ממוקם בקרבת בית ספר, אליו שבו הבוקר תלמידים מיד בתום חופשת החג. תושבי שדרות מחו הבוקר על הירי וקראו לממשלה לפעול להפסקתו. "אנחנו לא מוכנים לחזור למציאות של טפטוף", אמרו.

הרקטה שהתפוצצה הבוקר בשדרות (צילום: דוברות המשטרה)
זירת הנפילה בשדרות | צילום: דוברות המשטרה

לדברים הצטרף גם ראש העיר אלון דוידי, שקרא לדרג המדיני לפעול בתקיפות נגד הירי. "יש להבין שהמילה 'טפטופים' צריכה לצאת מהלקסיקון של כולנו", טען. "אנו סומכים על ראש הממשלה ושר הביטחון ומצפים כי יגיבו בצורה אשר תגרום לאחראיים לירי להבין שזו חייבת להיות הפעם האחרונה וכי לירי מסוג זה יש מחיר כבד".

"לא ניתן לאף אחד להרוס לתושבינו את שגרת חייהם", הוסיף דוידי. "אם לנו לא יהיה שקט - גם להם לא יהיה שקט. אני מבקש מתושבי שדרות להמשיך ולשמור על ערנות ולהימצא בסמיכות למרחבים ממוגנים".

בעזה הבטיחו: "שדרות תישאר תחת הפגזה"

מספר שעות לאחר הירי, נטל ארגון "אחפאד א-סחאבה" אחריות לשיגור לעבר שדרות. מדובר בארגון עזתי שמקפיד להזדהות עם דאע"ש. זו אינה הפעם הראשונה שהארגון נוהג לקחת את האחריות לירי. הודעותיו מלוות בהפצת כרוזים ברשתות החברתיות בהם נכתב כי שדרות "תישאר תחת הבטחה" וכי כשלונו של שר הביטחון ליברמן - מובטח.

כרזות ארגון "אחפאד א-סחאבה"
כרזות ארגון "אחפאד א-סחאבה" | צילום:
כרוז פלסטיני לאחר השיגור
צילום:

בארגון הסבירו כי הירי בוצע כחלק מהג'יהאד המתמשך נגד היהודים וכן בתגובה למעצר פעילים סלפים על ידי חמאס בימים האחרונים. מאוחר יותר סמוך לשעה 15:00 תקף חיל האוויר 3 מטרות במערב חאן יונס ובג'בליה, זאת בתגובה לירי הרקטה לעבר שטח ישראל.

בהכנת הכתבה השתתפו ניר דבורי וגאנם איברהים.