ח"ג גטאס, ארכיון (צילום: הדס פארוש / פלאש 90)
העביר גם פתקים עם מסרים מוצפנים? גטאס | צילום: הדס פארוש / פלאש 90

לא העביר למחבלים רק טלפונים סלולריים, אלא גם מסרים מוצפנים? כך לפחות עולה מהחשדות נגד ח"כ באסל גטאס מהרשימה המשותפת, יממה לאחר שנחשף כי הוא חשוד בהברחת 15 טלפונים סלולריים זעירים לשני אסירים ביטחוניים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

אצל אחד משני האסירים שאותם ביקר הח"כ בכלא קציעות, נתפסו כמה פתקים בהם מופיע מידע מוצפן. עוד נודע כי בידי המשטרה ראייה מצולמת לכך שח"כ גטאס העביר לידי המחבלים הכלואים את הטלפונים הסלולריים.

לאחר שעות ארוכות בהן לא ניתן היה ליצור קשר עמו, זימנו חוקרי המשטרה את ח"כ גטאס לחקירה שתיערך מחר בבוקר - בה הוא יישאל על הברחת המכשירים הניידים ואודות הפתקים ועליהם המסרים המוצפנים. הטלפונים אותם ח"כ גטאס חשוד שהבריח הם מכשירים בגודל של אצבע המיוצרים במזרח הרחוק, שעלות כל אחד מהם נאמדת בעשרות אלפי דולרים.

המכשירים שהוברחו
המכשיר שח"כ גטאס חשוד שהבריח | צילום:

שני האסירים עמם נפגש הח"כ הם וואליד דקה, ערבי-ישראלי שפיקד על החוליה שרצחה את החייל משה תמם ז"ל ב-1984 ושותפו באסל ביזרי, תושב שכם ואיש מננגוני הביטחון הפלסטיניים, שאמור להשתחרר בעוד שנה וחצי ונחשב לדמות בכירה מאוד בפתח שמרצה עונש מאסר בישראל.

במהלך הביקור של ח"כ גטאס בכלא, דיווחו אנשי חטיבת המודיעין של שירות בתי הסוהר על חשד שהוא הבריח לאסירים כ-15 טלפונים סלולריים מדגם קטן במיוחד - שבאמצעותו ניתן להוציא ולקבל שיחות. עם צאתו מהביקור בכלא הגיעו אליו חוקרים של יחידת להב 433 וביקשו ממנו להתלוות אליהם. על-פי החשד, הח"כ סירב לכך בנימוק שיש לו חסינות.

אסיר ביטחוני ניסה לדקור, כלא קציעות (צילום: משה שי / פלאש 90, חדשות)
כלא קציעות, ארכיון | צילום: משה שי / פלאש 90, חדשות

ח"כ באסל גטאס מסר בתגובה: "המשטרה סימנה את בל"ד ורוצה לפגוע בה פוליטית בכל דרך. אין לי מה להסתיר, לכן אתייצב לחקירה. ניסיונות הפחדה מסוג זה לא ישברו את רוחה של בל"ד. כך היה וכך יהיה".