ח"ג גטאס, ארכיון (צילום: הדס פארוש / פלאש 90)
מתחמק מחקירה? גטאס | צילום: הדס פארוש / פלאש 90

אחרי שפורסם דבר החשדות נגד ח"כ באסל גטאס מהרשימה המשותפת, לפיהם הוא הבריח טלפונים סלולריים לאסירים ביטחוניים בכלא קציעות, הערב (שני) טוענים במשטרה כי הם לא מצליחים לאתר את חבר הכנסת.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

השר לביטחון פנים גלעד ארדן אמר לתכנית "שש עם עודד בן עמי" כי "שאלתי את המשטרה האם תואם מועד והתברר כי מאז האישור שניתן הבוקר על ידי היועץ המשפטי לממשלה, שרק הוא יכול לאשר לחקור חברי כנסת - המשטרה לא משיגה את חבר הכנסת גטאס. הוא כנראה ירד למחתרת".

"הוא ועוזריו כיבו את הטלפונים שלהם", המשיך ארדן. "זו לא הפעם הראשונה שמשטרת ישראל נתקלת במצב כזה. יש לה את כל היכולות והאמצעים, ואם המצב יימשך הם יופעלו".

גלעד ארדן (צילום: פלאש 90, חדשות)
"למשטרה יש את כל האמצעים". ארדן | צילום: פלאש 90, חדשות

"השוטרים נהגו לפי הסמכויות שהחוק מאפשר להם", אמר ארדן בהתייחסו לחוק החסינות של חברי הכנסת. "אנחנו במדינה דמוקרטית, המחוקק לא צפה מצב כזה, והוא יידרש לתת על כך את דעתו. אביא הצעה שתקבע שביקורים של מחבלים ורוצחים הם מחוץ לתחום החסינות של חברי הכנסת. הכנסת תצטרך להגדיר מחדש מה סמכויות המשטרה ביחס לחברי כנסת שנהנים מחסינות. לא יכול להיות שחברי כנסת יתחמקו מחקירה".

דוברו של חבר הכנסת גטאס, עו"ד חאלד תיתח, אמר לאחר פרסום הדברים כי "לא ירדנו למחתרת, אלה דברי שווא, אנחנו בקשר עם המשטרה מהבוקר לצורך תיאום מועד. ח"כ גטאס יתייצב לחקירה".

אמש פורסם לראשונה בחדשות 2 דבר החקירה נגד גטאס ועל-פי החשד הוא הבריח טלפונים סלולריים לשני אסירים שנמנים על ארגון פתח - אחד מהם נידון ל-37 שנות מאסר בגין רצח והאחר נשפט ל-15 שנות מאסר. הם הושמו בבידוד לאחר המקרה. היועץ המשפטי לממשלה אישר למשטרה לזמנו לחקירה באזהרה. גורם במשטרה העלה חשש שבאסל גטאס ינסה להימלט מהארץ כפי שעשה בזמנו בן דודו ח"כ לשעבר עזמי בשארה, שאף הוא נחשד בעבירות ביטחוניות.

אסיר ביטחוני ניסה לדקור, כלא קציעות (צילום: משה שי / פלאש 90, חדשות)
כלא קציעות, ארכיון | צילום: משה שי / פלאש 90, חדשות

ח"כ גאטס הגיע אתמול לבקר שני אסירים ביטחוניים בכלא קציעות. במהלך הביקור דיווחו אנשי חטיבת המודיעין של שירות בתי הסוהר על חשד שהוא הבריח לאסירים כ-15 טלפונים סלולריים מדגם קטן במיוחד - שבאמצעותו ניתן להוציא ולקבל שיחות. עם צאתו מהביקור בכלא הגיעו אליו חוקרים של יחידת להב 433 וביקשו ממנו להתלוות אליהם. על-פי החשד, הח"כ סירב לכך בנימוק שיש לו חסינות.

ח"כ באסל גטאס מסר בתגובה: "המשטרה סימנה את בל"ד ורוצה לפגוע בה פוליטית בכל דרך. אין לי מה להסתיר, לכן אתייצב לחקירה. ניסיונות הפחדה מסוג זה לא ישברו את רוחה של בל"ד. כך היה וכך יהיה".