"לא יוציאו דיבתנו", אלמוז (צילום: פלאש 90)
"ננהג באחריות כלפי כל חיילינו". תא"ל אלמ | צילום: פלאש 90

בצה"ל מגיבים לסערת הנשים בשריון - וקוראים למשמיעי האמירות המקוממות לבדוק את העובדות: בפוסט שכתב הערב (שני) דובר צה"ל תא"ל מוטי אלמוז בעמוד הפייסבוק שלו, הוא התייחס לסערה שפרצה בעקבות דבריו של תא"ל במיל' אביגדור קהלני, שאמר בתגובה למהלך שילוב נשים בחיל השריון שנבחן בימים אלה כי "תפקידן של נשים להיות אימהות".  

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחשות 2 בפייסבוק

"לפני שממהרים לקבוע האם הן יכולות, מסוגלות, מה יקרה לאתוס הלחימה והאם אפשר במורכבות החברה הישראלית לאפשר לנשים לשרת ביחידות הצבא השונות, כדאי לשים לב שבשנים האחרונות פתחנו תפקידים רבים לנשים והמהלך הוכח כנכון, ככזה המאפשר לצה״ל למצות את המתגייסים והמתגייסות באופן טוב יותר בלי לפגוע ברגשותיהם של חיילינו וכמובן שבלי לפגוע באתוס הלחימה", כתב בעמוד הפייסבוק שלו.

"צה״ל הוא צבא העם והנשים הן חלק מהעם. פשוטו כמשמעו. אין לנו שום כוונה לפגוע או לא לכבד את חיילינו ואת כל המורכבות ננהל באחריות ובהתחשבות ברגשותיהם של כולם", הבהיר תא"ל אלמוז.

"אחד התפקידים הנחשקים מזה שנים בקרב המתגייסות הוא מדריכות שריון. בתפקיד זה מבצעות המדריכות את כל תפקידי הלחימה בטנק, נהגות, תותחניות, וטענות בהצלחה רבה", הוסיף דובר צה"ל והבהיר כי בכל האמור לשילובן של נשים בשריון - מדובר על סוגיה שנבחנת בימים אלה: "אנחנו בוחנים לשלב נשים בגדודים לביטחון שוטף בלבד ובסוף הבחינה נדע אם המהלך אפשרי. לפני שנוקטים עמדה כדאי תמיד לברר את העובדות".