בעוד בצה"ל טרם החליטו באופן סופי האם יש לשלב נשים כלוחמות בחיל השריון, ממשיכים לצוץ קולות המתנגדים לרעיון. בריאיון "לתכנית עצם העניין" עם קלמן ליבסקינד ברדיו "גלי ישראל" הבהיר תת אלוף במילואים אביגדור קהלני כי לדעתו הטנק הוא אינו מקום לנשים - ונתפס באמירה שנויה במחלוקת. "תפקידה של האישה להיות אמא, ולהביא ילדים לעולם, אחרי טראומות של מלחמה היא תהיה אחרת לגמרי", אמר קהלני.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחשות 2 בפייסבוק

"כשאני נפצעתי ונשרפתי, ולא יכלתי לצאת מהטנק צעקתי מילה אחת - צעקתי 'אמא'", סיפר קהלני. "אמא יש רק אחת ובחורה שתצא ממלחמה, היא תצא שונה לגמרי בתכלית". עוד הוסיף קהלני כי הוא חושב שהסכנה בשילוב נשים כלוחמות בשריון היא הפגיעה הנפשית שעלולה להיות להן אחרי מלחמה. "אני רק חושב על לראות נשים פצועות ממלחמות כמו שחזרו לוחמיי".

עוד הוסיף קהלני כי "אני חושב שבסופו של דבר תפקידה של האישה להיות אמא, ולהביא ילדים לעולם, ואני חושב שאחרי טראומות של מלחמה היא תהיה אחרת לגמרי. אותו רגש אימהי ואותו ליטוף אימהי, ואת היכולת להניק וללדת, זה לא יהיה אותו דבר".

מקומן בטנק או בבית? נשים בשיריון
מקומן בטנק או בבית? נשים בשיריון | צילום:

בתכנית התראיין גם הרב ישראל וייס, לשעבר הרב הראשי לצה"ל, ואמר כי שילוב הנשים בשריון נשמע כמו רעיון הזוי מכל בחינה אפשרית. "אם אנחנו מכניסים שני אנשים לתא סגור אי אפשר שלא יתפתח שם משהו", אמר הרב וייס. "אנחנו לא יכולים להכניס שני בני זוג, גבר ואישה, חייל וחיילת, לתא אחד, במשך שבוע ימים ולא יתרחשו שם עניינים נוספים. אני אומר לכם שיגדל שם טנקיסט קטן בעוד תשעה חודשים".

"שילוב נשים יחליש את צה"ל"

בשבוע שעבר פרסם צה"ל כי בעקבות הנתונים המראים ירידה באחוז הגברים המתגייסים ובמוטיבציה להתגייס לקרבי, נשקלת האפשרות לשלב יותר נשים בתפקידי לוחמה. בכיר בצה"ל אמר כי בצבא הוקם צוות בדיקה ובחינה, ששוקל לשלב נשים בארבעה תפקידים חדשים שעד כה היו סגורים בפניהן - שריון, ספינות הקרב החדשות של חיל הים, מפעילות ציוד מכני הנדסי כבד (D-9) ויחידת 669 של חיל האוויר.

הבכיר הדגיש כי טרם התקבלה החלטה בנושא. לדבריו, הצבא בוחן את הליך השילוב הראוי של הנשים בתפקידים אלו לצד בחינת המשמעות של לחימה בשטח אויב: כמו כן הם בוחנים את התאמת הנשים לדרישות פיזיולוגיות.

מתנגד נחרצות. רון טל (צילום: חדשות 2)
מתנגד נחרצות. רון טל | צילום: חדשות 2

בתגובה אמר מפקד זרוע היבשה לשעבר האלוף במילואים יפתח רון טל כי הוא מתנגד נחרצות, וכי הדבר יחליש את צה"ל. בריאיון שהעניק לגל"צ טען רון טל כי שילוב נשים כלוחמות בחיל השריון היא "שערורייה שתפגע בכל מה שרק ניתן להעלות על הדעת, כולל היכולת של צה"ל".