פיגוע ירי ודקירות בבאר שבע: חייל נרצח ועוד 11 בני אדם נפצעו הערב (ראשון) לאחר שמחבל פתח באש ודקר עוברי אורח בתחנה המרכזית בבאר שבע. מאבטחים וכוחות ביטחון במקום הגיבו בירי וחיסלו את המחבל. נתין זר מאריתריאה נורה על ידי כוחות הביטחון, ייתכן שלאחר שזוהה בשוגג כמחבל, ומותו נקבע בבית החולים. בית החולים סורוקה פתח מרכז מידע שמספרו 12-55-177.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לזירת האירוע זרמו כוחות גדולים מאוד של מגן דוד אדום שהעניקו לנפגעים, מתוכם לפחות שלושה שוטרים, טיפול ראשוני בשטח ופינו אותם לבית החולים סורוקה בעיר. מבית החולים נמסר כי הרופאים נאלצו לקבוע את מותו של החייל. מצבם של שניים מהפצועים מוגדר קשה מאוד, שניים נוספים מאושפזים במצב קשה והיתר במצב קל-בינוני. טיפול הוענק גם ל-23 נפגעי חרדה.

מחקירה ראשונית עולה כי המחבל הגיע לתחנה המרכזית כשהוא בחמוש בסכין ובאקדח עם תחמושת. מיד עם כניסתו למקום פתח באש לעבר חייל, ירה בו ונטל את נשקו האישי. לאחר מכן המשיך המחבל לירות הן מהאקדח והן מהרובה. כוחות שהוצבו במקום ניהלו חילופי אש עם המחבל, שנמלט לעבר היציאה מהתחנה המרכזית. ביציאה הוא נתקל בכוח נוסף שפוגע בו והורג אותו.

פיגוע ירי בבאר שבע (צילום: עד ראייה)
זירת הפיגוע בבאר שבע | צילום: עד ראייה
זירת הפיגוע
צילום:

עד ראייה דיווח למשטרה על מכונית ובתוכה שני נוסעים שנמלטה מהמקום. בשלב זה מנהלים כוחות ביטחון ומשטרה רבים מצוד אחר רכב שעל פי החשד הסיע את המחבל למקום הפיגוע.

במהלך חילופי האש בתחנה המרכזית פתחו שוטר מג"ב ושוטר יס"מ באש לעבר נתין זר מאריתריאה, ככל הנראה לאחר שזיהו בטעות כי מדובר במחבל - כך עדכן מפקד מחוז דרום במשטרה, ניצב יורם הלוי. כתוצאה מהירי הוא נפצע באורח קשה מאוד.

התחנה המרכזית בבאר שבע, ארכיון
צילום:
הפיגוע בתחנה המרכזית בבאר שבע
צילום:

"מדובר בפיגוע קשה שהיה עלול להסתיים בתוצאות קשות יותר ללא התושייה והתגובה המהירה של כוחות הביטחון", אמר לחדשות 2 ראש עיריית באר שבע רוביק דנילוביץ'. "אני פונה לתושבים: אני מבין את סערת הרגשות אבל דווקא ברגעים כאלה צריך לנשוך שפתיים, להיות שקולים ולפעול בקור רוח. לא לקחת את החוק לידיים".

"הותקף כשהוא חסר אונים" (צילום: עד ראייה)
צילום: עד ראייה

נוסעים בתחנה המרכזית בבאר שבע העידו כי במהלך היום לא התבצעו בדיקות אבטחה מיוחדות לאנשים שנכנסו למתחם התחנה המרכזית, למרות שמדובר בימים של מתיחות ביטחונית גדולה. בשלב זה נבדק בין היתר כיצד הצליחו שני המחבלים להיכנס לתחנה המרכזית כשהם חמושים.

יאיר שרקי ויואב אבן השתתפו בהכנת הידיעה.