אילוסטרציה - למצולמים אין קשר לנאמר
"רוצים לפגוש את המשפחות" | צילום: ניר גל, דובר צה"ל, חדשות

עשרות חיילים בודדים שהגיעו מחו"ל והתגייסו לצנחנים היו אמורים לטוס בימים אלה לחופשה מיוחדת של חודש המגיעה להם פעם בשנה, על פי הסכם ההתנדבות שעליו הם חתומים, ומתוכננת זמן רב מראש. אלא שבחטיבה הודיעו להם, לטענתם, כי הם לא יכולים לצאת עכשיו ועליהם לדחות את הנסיעה לחודש מרס - לאחר שתסתיים תקופת האימון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

רבים מהחיילים, שמסיימים החודש קו בעוטף עזה, כבר קנו כרטיסי טיסה ועשו תוכניות עם המשפחות שמחכות להם בבית, אך מפקדי הפלוגות שלהם אמרו להם שהמח"ט החליט כי עדיף שלא ייצאו בזמן האימון - שיתחיל בעוד כמה ימים - וידחו את החופשה לתקופת הפעילות המבצעית שתבוא אחרי.

המשמעות היא שהם מפסידים את החופשה השנתית שמגיעה להם עבור 2015. "קבעתי כבר תכניות", אמר אחד מהם לחדשות 2 Online. "מה אני אמור לעשות עכשיו?". "אנחנו לא מבינים למה לקחו לנו את החופשה, רצינו להיפגש עם המשפחות", אמר לוחם אחר.

גורם צבאי טען מנגד, כי החופשות לא בוטלו וכי כל חייל שירצה יוכל לפנות לשלישות ולהגיש בקשה לצאת לחופש במועד שנקבע מראש.

מצה"ל נמסר בתגובה: "חיילים בודדים בצה"ל זכאים לחופשה מיוחדת אחת לשנה במטרה לפגוש את משפחותיהם. בניגוד לטענות המועלות, לוחמים יוצאים וייצאו לחופשות מסוג זה. בעת תקופות אימון חטיבתי הבקשות נבדקות בקפידה על מנת שמרבית הלוחמים ייקחו חלק באימון".