ארכיון (צילום: AP, חדשות)
ארכיון | צילום: AP, חדשות

לראשונה מאז סיום מבצע "צוק איתן" צה"ל תקף ברצועה: מטוסי חיל האוויר תקפו הלילה (שבת) שטחי אימונים של חמאס באזור חאן יונס בדרום רצועת עזה, וזאת בתגובה לירי הרקטה אתמול לעבר המועצה האזורית אשכול. מדובר צה"ל נמסר כי המטרות שהיעדים שהותקפו שימשו את הזרוע הצבאית של ארגון הטרור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בצה"ל הוסיפו לאחר התקיפה כי זוהתה פגיעה מדויקת במטרה. גורמי רפואה ברצועת עזה דיווחו לסוכנות הידיעות רויטרס כי לא היו נפגעים בעקבות התגובה הישראלית על הירי אתמול. "צה"ל לא יאפשר כל ניסיון פגיעה בביטחון תושבי מדינת ישראל", נמסר בהודעת דובר צה"ל. "ארגון הטרור חמאס הוא הכתובת ועליו מוטלת האחריות".

למרות תגובת צה"ל לירי אתמול, ראש מועצת אשכול חיים ילין טען הבוקר כי תקיפות כירורגיות לא יביאו לשקט לזמן ארוך לתושבי עוטף עזה. "מדינת ישראל חייבת מעל הכל לדאוג לביטחונם הפיזי של האזרחים", אמר ילין לחדשות 2 Online. "המדינה יכולה לעשות זאת בתגובה צבאית כמו בלילה, אבל חייבים לסיים את זה תמיד בהסכם".

ארכיון (צילום: מאיר בן הרוש, חדשות 2)
שרידי הרקטה, אתמול | צילום: מאיר בן הרוש, חדשות 2

"המצוקה של תושבי עזה מגיעה בצורת קסאמים"

"מה שקורה היום ברצועת עזה זוהי פצצה מתקתקת", התריע ראש המועצה, שהודיע השבוע על הצטרפותו למפלגת "יש עתיד". "גם אם יעבירו אלף משאיות ביום של ציוד ומזון לרצועת עזה זה לא ישנה את המצוקות של התושבים שם, שלצערנו מגיעות אלינו בצורה של קסאמים ופצמ"רים".

לדבריו של ילין, הדרך היחידה לבחון האם ההרתעה הישראלית מספיק טובה היא על ידי מדידת אורך השקט באזור. "צריך לדאוג שהשקט יישמר", הדגיש ילין. "אנחנו לא בוחנים את התגובות של צה"ל והממשלה. אנחנו רוצים שקט וזאת האחריות של הממשלה. לא ניתן יותר לקרוא לפצמ"ר או לקסאם הבודד טפטוף, כי אם זה היה במרכז זה היה מטח".

אתמול, סמוך לשעה 11:45 נשמעה אזעקת צבע אדום במספר יישובים בתחומי המועצה האזורית אשכול, בהם חולית וסופה. רקטה שנורתה מרצועת עזה התפוצצה בתחומי המועצה, מבלי לגרום לנפגעים או לנזק. טרם התברר איזה גורם בתוך הרצועה אחראי לירי. בתום מספר שעות של סריקות איתרו כוחות צה"ל את שרידי הרקטה בשטח פתוח מחוץ לאחד היישובים באשכול.