דברי השר הישראלי עוררו זעם בטהרן: הבוקר (ראשון) הצהיר השר צחי הנגבי, בריאיון לכאן רשת ב', כי ישראל היא "המדינה היחידה בעולם שהורגת אירנים כבר שנתיים - אנחנו מכים באירנים מאות פעמים בסוריה". דבריו של הנגבי תורגמו והגיעו גם לתקשורת האירנית: רשת PressTV פרסמה ציוץ זועם בעקבות דברי השר, ותהתה מה היה קורה אם אירן היה מתרברבת על הרג ישראלים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"כך ישראלים מדברים בגאווה ובחופשיות על הריגת אירנים!", נכתב בציוץ של PressTV לצד דברי הנגבי כפי שתורגמו בעיתון "הארץ" באנגלית. "רק דמיינו מה היה קורה אם זה היה הפוך", הוסיפה סוכנות הידיעות - ותייגה את מועצת זכויות האדם.

עוד אמר הנגבי בריאיון לאריה גולן שעורר הדים: "אנחנו מכים באירנים מאות פעמים בסוריה, לפעמים מודים בכך. הם מבינים שבישראל מאוד תקיפים כשמדובר בביטחון לאומי". הנגבי טען כי האירנים "מוגבלים מאוד בתגובותיהם": עוד הדגיש השר לשיתוף פעולה אזורי כי המערכה לא תמה והאירנים יודעים עם מי לא להתעסק.

במקביל, בסוכנות הידיעות האירנית "TASNIM" פורסמו היום תמונות מאימון מיוחד ומתקדם של חיילים אירנים. המטרות באימון הירי נשאו את תמונותיהם של בנימין נתניהו, ראש ממשלת ישראל, ונשיא ארה"ב דונלד טראמפ.

כך נראה האימון האירני
באירן מתאמנים בירי על פניו של נתניהו | צילום: Tasnim News, חדשות

בתמונות שפורסמו בסוכנות הידיעות הרשמית נראים הלוחמים מתאמנים במספר מצבי ירי ממרחקים שונים, ביום ובלילה. באתר סוכנות הידיעות נכתב כי "טורניר הירי המיוחד" התקיים בחודש שעבר: "הוא נועד להעריך את המוכנות והכישורים של המשתתפים בירי ובמספר מצבים שונים בזירת הקרב".

כך נראה האימון האירני
כך נראה האימון האירני | צילום: Tasnim News, חדשות

תחרות הירי כללה ירי מדויק במרחק של 100 ו-200 מטרים, כמו גם אימוני צליפה בלילה וירי טקטי. 100 לוחמים החלו את האימון ורק 20 השתתפו בשלב האחרון.