ההפגנות האלימות על הגדר יימשכו? (צילום: חדשות)
ראשי רשויות נגד הפסקת האש | צילום: חדשות

הפרסומים בכלי תקשורת פלסטינים על הפסקת האש שהתגבשה בין ישראל לחמאס לא מתקבלים בעין יפה בקרב ראשי ערים וראשי רשויות בעוטף עזה. היום (שישי) התייחסו ראש עיריית שדרות אלון דוידי וראש מועצת אשכול גדי ירקוני לדברים, ואמרו כי הפסקת האש היא טעות וכי חובה על הממשלה למגר את הטרור המגיע מרצועת עזה לשטח ישראל. חשוב לציין כי בישראל טרם אישרו את הדברים ומקורות המעורים בפרטים ציינו כי מבחינת ישראל לא תהיה הפסקת אש רשמית כל זמן שחמאס לא יסכים לקבל את התנאים שתכתיב ישראל.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

המסר העיקרי של ראשי הרשויות הוא ציפייה מהממשלה להגיע להסדר רגיעה מדיני-כלכלי עם השלטון ברצועה, וכמו כן דאגה להסדר כלכלי והשקעה כספית משמעותית ביישובי העוטף באופן שיאפשר להם את המשך הפיתוח וחיזוק ההתיישבות בסמיכות לגבול.

"אני מבין את הרצון להגיע למשא ומתן, אבל לדעתי הפסקת האש היא טעות", אמר ראש עיריית שדרות אלון דוידי. "נצטרך להגיע למבצע ולמגר את הטרור הזה. המלחמה לסירוגין לא בריאה לנו ולא בריאה למדינת ישראל".

ראש עיריית שדרות אלון דוידי (ארכיון) (צילום: Edi Israel/Flash90, חדשות)
ראש עיריית שדרות אלון דוידי (ארכיון) | צילום: Edi Israel/Flash90, חדשות

גם ראש מועצת אשכול גדי ירקוני הגיב לפרסומים: "מציאות מתמשכת של ארבעה חודשי מתיחות ביטחונית הגיעה אתמול לנקודת קיצון. עברנו יממה של מטחי ירי כבדים ליישובינו וביטול פעילויות חינוך ואירועי תרבות וקהילה. בשעות האחרונות יש שקט ואנו מקווים שהמתיחות האחרונה היתה בגדר 'עליה לצורך ירידה', שלאחריה יגיע הסדר שיבטיח שקט ארוך טווח. אירועי החודשים האחרונים והמעברים החדים משגרה לחירום משפיעים משמעותית על תושבי עוטף עזה".

צמרת מערכת הביטחון, בכירי מערכת אכיפת החוק, אמנים מובילים וגיבורים מעוררי השראה - וכולם Live על במות בנייני האומה. ועידת המשפיעים של חברת החדשות ב-3 בספטמבר 2018 בבנייני האומה בירושלים | הבטיחו את מקומכם והירשמו: https://newsevent.co.il/