עשתה היסטוריה. רס"ן ג' (צילום: דובר צהל, חדשות)
עשתה היסטוריה. רס"ן ג' | צילום: דובר צהל, חדשות

מפקד החיל אלוף עמיקם נורקין מינה את רב-סרן ג' למפקדת טייסת מטוסי הביון 122 ("הנחשון"). עם מינוייה היא תועלה לדרגת סגן אלוף ותהיה האישה הראשונה בתולדות חיל האוויר שתפקד על טייסת טיסה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

רב-סרן ג' (34) התגייסה ב-2003 לקורס טיס 151 וסיימה כטייסת במגמת תובלה. בסיום הקורס, היא שובצה בטייסת 135 ("צופית", "חופית" ו-"קוקיה"). בהמשך עברה לטייסת 131 ("קרנף"), שם מילאה שורה של תפקידים פיקודיים בבית הספר לטיסה ובטייסת 135.

עשתה היסטוריה. רס"ן ג' (צילום: אדר יהלום, חדשות)
"יעד נוסף שהושג" | צילום: אדר יהלום, חדשות

בין השנים 2015-2017 היא שירתה כסגנית מפקד טייסת 122 ("הנחשון"), אליה תשוב כעת כמפקדת הטייסת.  באוגוסט 2017 יצאה לקורס פיקוד ומטה "אלון", אותו סיימה לפני כחודש. היא תיכנס לתפקידה בחודשים הקרובים ותחליף את סגן-אלוף ע' בתור מפקדת הטייסת.

רס"ן ג' אמרה כי היא "שמחה על המינוי", וציינה כי זו "זכות גדולה לצד אחריות גדולה. העבודה האמיתית עוד לפניי. גאה לשרת בחיל האוויר".

תכנס לתפקידה בחודשים הקרובים (צילום: אדר יהלום, חדשות)
תכנס לתפקידה בחודשים הקרובים | צילום: אדר יהלום, חדשות

"מדובר ביעד נוסף שהושג ועלינו לוודא שלא האחרון", אמרה יו"ר נעמת גליה וולוך. "אני מברכת את צה"ל, את מפקד חיל האוויר ובעיקר את רס"ן ג' שמונתה לתפקיד בזכות ולא בחסד. צה"ל מעביר היום מסר חשוב לציבור הנשים בישראל- גם השמיים אינם הגבול עבורכן".

הקצינה ט' עם ילדיה (צילום: דובר צהל, חדשות)
הקצינה ט' עם ילדיה | צילום: דובר צהל, חדשות

בינואר השנה מונתה אישה לתפקיד מפקדת טייסת תעופה, וגם היא הפכה לקצינה הראשונה בתולדות חיל האוויר שמפקדת על טייסת כזאת. רס"ן ט' שסיימה את קורס הטייס לפני כ-7 שנים, ט', טייסת תובלה בהכשרתה, אחראית על התפעול של השטח האווירי ושירותי הקרקע הניתנים למטוסים השונים בבסיס. במקביל מינה אלוף נורקין גם את רס"ן מ', בקרית טיסה מוטסת במקצועה, לפקד על יחידת השליטה במטה המבצעי, במינוי שגם הצריך את העלתה בדרגה של מ'.

צמרת מערכת הביטחון, בכירי מערכת אכיפת החוק, אמנים מובילים וגיבורים מעוררי השראה - וכולם Live על במות בנייני האומה. ועידת המשפיעים של חברת החדשות ב-3 בספטמבר 2018 בבנייני האומה בירושלים | הבטיחו את מקומכם והירשמו: https://newsevent.co.il/