הקצינה ט' עם ילדיה (צילום: דובר צהל, חדשות)
רס"ן ט', מפקדת הטייסת הראשונה בחיל האווי | צילום: דובר צהל, חדשות

היסטוריה בחיל האוויר: מפקד זרוע האוויר, האלוף עמיקם נורקין, מינה היום (שלישי), בפעם הראשונה בהיסטוריה אישה לתפקיד מפקדת טייסת תעופה. במקביל, קודמה פקחית מוטסת לדרגת סגן אלוף ותהיה האישה הראשונה שתשמש כמפקדת יחידת השליטה במטה של חיל האוויר.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

רס"ן ט' שסיימה את קורס הטייס היוקרתי לפני כ-7 שנים תועלה לדרגת סגן אלוף ותהפוך לאישה הראשונה שמכהנת בתפקיד הנחשק. רס"ן ט', טייסת תובלה בהכשרתה, תהיה אחראית על התפעול של השטח האווירי ושירותי הקרקע הניתנים למטוסים השונים בבסיס.

רס"ן מ', תפקד על יחידת השליטה (צילום: דובר צהל)
רס"ן מ', תפקד על יחידת השליטה | צילום: דובר צהל

במקביל מינה האלוף נורקין גם את רס"ן מ', בקרית טיסה מוטסת במקצועה, לפקד על יחידת השליטה במטה המבצעי - גם מ' תועלה לדרגת סגן אלוף. על ידי כך מ' תהפוך להיות הבקרית הראשונה שמגיעה לדרגה הבכירה.

בסוף חודש דצמבר פורסם כי חיל האוויר הכין "רשת ביטחון" עבור נשים שמתגייסות לקורס טייס. מטרת התכנית - להגביר את המוטיבציה ואת מספר הבנות בקורס. ראש להק כוח אדם, ת"א נתן ישראלי, שאחראי על הכשרות הטייסים בחיל האוויר סיפר כי ניהל צוות חשיבה עם בנות צוות האוויר בחיל, שהגו את התכנית חדשה. "ייצרנו לראשונה 'רשת ביטחון' לבנות שמגיעות לקורס טיס, שאם ינשרו מהקורס יוכלו לשרת בתפקידים איכותיים בחיל האוויר".

"אנחנו עושים מאמצים רבים ומשנים תהליכים על מנת להתאים טוב יותר את המיון בקורס טיס לנשים", סיפר תא"ל ישראלי. "אפשר לראות יותר ויותר נשים בתפקידים בכירים. טיסה קרבית היא עניין מקצועי, לא עניין של מגדר, אין חשיבות למטוס אם מטיס אותו טייס או טייסת".