משט מעזה לחוף זיקים
המשט מרצועת עזה, היום | צילום: חדשות

עשרות סירות, רובן סירות דיג קטנות יצאו היום (שבת) מהנמל ברצועת עזה לעבר חוף זיקים שבישראל. מטרתם המוצהרת של עשרות הפלסטינים שמשתתפים במשט היא לשבור את המצור מעל חופי הרצועה. חיל הים ביצע ירי הרחקה לעבר הסירות, וזמן קצר לאחר מכן הן שבו על עקבותיהן בחזרה לנמל עזה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

הסירות בדרך לחוף זיקים, היום
הסירות בדרך לחוף זיקים, היום | צילום: חדשות

בוקר מתוח עבר גם היום על תושבי יישובי עוטף עזה, כשבלון תבערה נחת סמוך לחדר אוכל באחד מיישובי המועצה האזורית אשכול. מוקדם יותר נחת עפיפון ענק על קו מתח גבוה סמוך לקיבוץ סופה - לא היו נפגעים בשתי התקריות. דובר צה"ל אישר כי חיל האוויר תקף בתגובה סמוך לחוליות של מפריחי עפיפונים. מהבוקר נאבקו לוחמי האש ב-5 שרפות ברחבי העוטף.

המשט מרצועת עזה, היום
המשט מעזה, היום | צילום: חדשות

מוקדם יותר היום שוגר עפיפון תבערה, הגדול ביותר ששוגר עד כה, מדרום הרצועה לעבר שטח ישראל. הוא נחת סמוך לקיבוץ סופה, ופגע בקווי חשמל. עובדי חברת החשמל הסירו אותו מקו המתח, אולם ציינו כי הדבר הוביל לפגיעה זמנית באספקת החשמל לאזור.

שקט בדרום? העפיפונים חזרו
העפיפון הענק בקיבוץ סופה, היום | צילום: עובדי חברת החשמל, חדשות

בלון תבערה נוסף הוביל לשרפה בשמורת ניר עם, שם הושגה שליטה על האש. במאמצי הכיבוי נטלו חלק כוחות כיבוי אש, כמו גם פקחי רשות הטבע והגנים.

דובר צה"ל אישר דיווחים פלסטיניים ראשוניים לפיהם כלי טיס של חיל האוויר תקף סמוך לחוליית מפריחי עפיפונים בצפון הרצועה. על פי דיווחים פלסטיניים לא מאומתים מספר אנשים נפצעו בתקיפות.

צמרת מערכת הביטחון, בכירי מערכת אכיפת החוק, אומנים מובילים וגיבורים מעוררי השראה – וכולם Live על במות בנייני האומה. ועידת המשפיעים של חברת החדשות ב-3 בספטמבר 2018 בבנייני האומה בירושלים | הבטיחו את מקומכם והירשמו: https://newsevent.co.il/