שתי רקטות פגעו אתמול (רביעי) בשני מוקדים בעיר שדרות שבעוטף עזה, לאחר שיותר מ-80 שיגורים זוהו לעבר שטח ישראל. כיפת ברזל יירטה 11 שיגורים. 6 בני אדם נפצעו ופונו לבית החולים ברזילי באשקלון. עדי ראייה שיחזרו בשיחה עם החדשות: "שמעתי פיצוץ אדיר ולאחר מכן השכן צעק שהוא נפגע. הבית שלו עלה בלהבות". תושבת שדרות תיארה את הרגעים הדרמטיים: "היו לנו בדיוק 3 שניות לבחור את מי מהילדים להציל".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

תושב שדרות יוסי לוק, שרקטה נפלה בסמוך לביתו, סיפר להחדשות: "הייתה התרעה של צבע אדום שאנחנו רגילים אליה. נכנסתי למרחב מוגן ואז שמעתי פיצוץ אדיר וראיתי אבוקה של אש. השכן צעק שהוא נפגע. ירדתי למטה וראיתי אותו פצוע ממש קשה, כולו דם. הבית שלו עלה בלהבות כי הבלון גז שלו נפגע פגיעה ישירה. פחדנו שיהיו פיצוצים נלווים. כולנו התרחקנו משם". לוק הוסיף: "גם הבית שלי חטף פגיעה, נפל פגע לי בגג, מזל שלא היו דיירים ביחידה".

תושב שדרות נוסף, אשר פיזם, סיפר: "היינו עם הילדים, היה היסטריה ובלאגן. שמענו שריקה ואז נפילה לאחר כמה אזעקות ברצף. היה הרבה לחץ וחרדה - במיוחד אצל הילדים. אנחנו חזקים אבל מקווים שהממשלה תעשה את כל מה שבידה על מנת שיהיה פה שקט".

תושבת שדרות אתי קרמר סיפרה על הרגעים הדרמטיים: "רצתי וחטפתי את התינוקת. שאר הילדים רצו ולא הספיקו להגיע. התחלנו לשמוע את הפיצוצים והמשכנו להכניס את כל הילדים לממ"ד. יש לנו בדיוק 3 שניות לבחור את מי מהילדים שלך אתה "מציל". חטפתי את התינוקת והילד בן השנתיים ורצנו לממ"ד".

בבית החולים "ברזילי" באשקלון מטופלים 15 פצועים, ביניהם 6 בני אדם שנפצעו גופנית ותשעה אחרים הנחשבים "נפגעי חרדה". מבית החולים נמסר כי כוננות גבוהה נשמרת לשם קליטת נפגעים נוספים שעשויים להגיע.

מיכל גז שעלה באש, הערב (צילום: דוברות כבאות והצלה לישראל מחוז דרום‎, חדשות)
מיכל גז שעלה באש, הערב | צילום: דוברות כבאות והצלה לישראל מחוז דרום‎, חדשות

בין הנפגעים, גבר כבן 34 נפצע באורח קל-בינוני מפגיעת רסיסים ופונה לבית החולים לאחר קבלת טיפול רפואי ראשוני במקום מצוותי מד"א. גבר נוסף, כבן 23, נפצע באורח קל ופונה גם הוא לבית החולים וכן אישה נפצעה באורח קל ברגלה במהלך ריצה. שלושה בני אדם נוספים נפצעו ופונו לבית החולים.

בנוסף, תשעה בני אדם הוגדרו נפגעי חרדה ופונו גם הם לבית החולים ברזילי באשקלון. בין הנפגעות, שתי נשים בהיריון שנתקפו בצירים. מחברת החשמל נמסר כי עובדיה פועלים לתיקון קו מתח וחשמל שנפגע כתוצאה מהנפילות.

הנחיות פיקוד העורף, הערב (צילום: פיקוד העורף, חדשות)
הנחיות פיקוד העורף, הערב | צילום: פיקוד העורף, חדשות

במקביל, בפיקוד העורף עדכנו הערב את הנחיות הבטיחות לתושבי עוטף עזה, בעקבות מטח הרקטות באזור, הנפילות בשדרות ותקיפות צה"ל ברצועת עזה. צה"ל הורו לקיים קייטנות ופעילות חינוכיות לילדים במרחב מוגן בלבד, והגבילו את גודל ההתכנסויות בשטחים פתוחים ל-300 איש.

צמרת מערכת הביטחון, בכירי מערכת אכיפת החוק, אומנים מובילים וגיבורים מעוררי השראה – וכולם Live על במות בנייני האומה. ועידת המשפיעים של חברת החדשות ב-3 בספטמבר 2018 בבנייני האומה בירושלים | הבטיחו את מקומכם והירשמו: https://newsevent.co.il/