"לפחות אנחנו יודעים שהוא בסדר": בתגובה ראשונה מאז הפרסום בכלי התקשורת שלפיו שני ישראלים חצו את הגבול לעזה - אברה מנגיסטו מאשקלון ותושב חורה שבנגב, מגיבים בני משפחתו של הצעיר הבדואי בפעם הראשונה להתפתחויות - ומביעים ביקורת על יחסה של הממשלה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

בני המשפחה כלל לא ידעו מה עלה בגורל הבן במשך חודשים ארוכים - ואילו רק בשבוע שעבר, בעקבות הפרסום בתקשורת, נודע להם שהוא נמצא ברצועת עזה.

חלקם כועסים על היחס המפלה - כך לטענתם - שהם מקבלים מהממסד רק בגלל שהם בדואים. במיוחד אחרי שראו את הזעקה הגדולה שקמה סביב משפחת מנגיסטו. אף גורם רשמי לא בא לבית המשפחה לבקר אותם או למסור להם מידע כלשהו.

אב המשפחה אמנם כועס, אבל גם שמח שלפחות הוא יודע היכן נמצא בנו, כך לפחות הוא בטוח: "בשבילנו זה בסדר, אנחנו יודעים שהוא בסדר, שהוא חי ושהוא נמצא אצל אנשים מסוימים. עכשיו יש ידיעה, קודם לא היה לנו כלום ולא ידענו אם הוא חי או מת. בשבילנו זו ידיעה טובה".

"רוצים לחבק אותך" מנגיסטו (צילום: חדשות)
מוחזק אף הוא בעזה? אברה מנגיסטו | צילום: חדשותלדבריו, המשפחה מעוניינת לפתור את הסוגיה בדרכים כמה שיותר סמויות מהעין: "אז ייקח עוד חודש, עוד חודשיים, עוד שלוש, זה לא משנה. אנחנו לא לחוצים". 

האב טוען כי בעבר חצה בנו כמה פעמים את הגבול לרצועת עזה - והוחזר משם דרך מנהלת התיאום והקישור: "היו דברים והוא הלך והחזירו אותו. פשוט עכשיו בגלל שזה פורסם בתקשורת, זה יכול להתעכב. זה לא צריך להיות ככה".