העצורים מחורה (צילום: שבכ)
החשודים שנעצרו | צילום: שבכ

הותר לפרסום כי השב"כ בשיתוף ימ"ר נגב במשטרה עצרו באחרונה שישה מתושבי הפזורה הבדואית בדרום, בחשד לתמיכה בארגון הטרור דאע"ש. בין העצורים גם ארבעה מורים בבתי ספר בנגב, החשודים בהפצת תכני הארגון בקרב תלמידים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במסגרת החקירות עלה כי החשודים לקחו חלק במפגשים חשאיים, בהם עסקו במשנתו של ארגון הטרור. לאחר מכן חלקם פעלו להפיץ את רעיונות הארגון בקרב בני משפחתם, חבריהם ומכריהם. עוד עולה כי חלקם התכוונו לצאת לחו"ל כדי להצטרף ללחימה בסוריה, בשורות ארגון הטרור הרצחני.

מלבד העצורים, נחקרו בפרשה זו מורים נוספים וכן מנהל של אחד מבתי הספר שנחשד כי ידע על תמיכתם בדאע"ש ועל מעשיהם של חלק מהמורים המעורבים ולא נקט נגדם צעדים. בחקירתו טען המנהל כי לא ידע.

בעקבות מעצרם של אנשי ההוראה, הנחה שר החינוך נפתלי בנט לזמן לשימוע מיידי את המעורבים ולפעול לשלילת רישיונם. "ננקוט ביד הקשה ביותר כלפי מורים שניצלו את תפקידם בצורה בזויה ובמקום לשמור על תלמידים - פגעו בהם", הבהיר השר. "יש לנו אפס סובלנות כלפי פוגעים בארצנו. נשמור על מערכת חינוך נקייה ולא ניתן לאף אחד לזהם את ילדינו".

אילוסטרציה (צילום: רויטרס)
הפיצו הרעיונות בבתיה"ס. ארכיון | צילום: רויטרס

השתתפו בכנסים של דאע"ש ותכננו לצאת לסוריה

בשיר ג'ברין סלים אבו אלקיעאן, בן 25 תושב חורה, מורה בבית ספר יסודי בחורה, נעצר לחקירה בחודש מאי האחרון והודה בין היתר כי פעל להפצת רעיונות דאע"ש ברשתות חברתיות באינטרנט ובאמצעות שליחת סרטונים של דאע"ש לבני משפחתו, חבריו ומכריו. בחודש יוני הוגש נגדו כתב אישום בגין עבירות של פרסום, החזקה והפצת חומר של התאחדות בלתי מותרת ותמיכה בארגון טרוריסטי.

אכרם ע'אלב אחמד אבו אלקיעאן, בן 30 תושב חורה, מורה בבית ספר יסודי ברהט, נעצר לחקירה בתחילת יוני והודה כי הוא תומך בדאע"ש. בחקירתו ציין כי השתתף במפגשים של תומכי דאע"ש בחורה. שבועיים לאחר מכן הוגש לביהמ"ש המחוזי בבאר שבע כתב אישום המייחס לו עבירה של השתתפות באסיפה של התאחדות בלתי מותרת.

מחמד ע'אלב אחמד אבו אלקיעאן, בן 27 מחורה, מורה בבית ספר תיכון ביישוב, נעצר לחקירה בתחילת החודש שעבר. הוא הודה בתמיכה בדאע"ש ובהשתתפות במפגשים של תומכי דאע"ש בחורה. כמו כן, הודה כי תכנן לצאת ביולי לסוריה כדי להצטרף לדאע"ש, במסווה של יציאה לעומרה בסעודיה. בשבוע שעבר הוגש לביהמ"ש המחוזי בבאר שבע כתב אישום המייחס לו השתתפות באסיפה של התאחדות בלתי מותרת, קשירת קשר לפשע, ניסיון לפעילות בהתאחדות בלתי מותרת וניסיון ליציאה שלא כדין.

ההשראה: לוחמי דאע"ש
פעילי דאע"ש בשדה הקרב | צילום:

חשד: לקחו חלק באסיפה של התאחדות בלתי מותרת

חדר חסן אבו אלקיעאן, בן 27 מחורה, נעצר לחקירה לפני כשלושה שבועות. הוא הודה בתמיכה בדאע"ש והשתתפות במפגשים של תומכי הארגון בחורה. כמו כן, הודה כי תכנן לצאת החודש לסוריה כדי להצטרף למדינה האסלאמית, במסווה של יציאה לסעודיה. בשבוע שעבר הוגש לביהמ"ש המחוזי בבאר שבע כתב אישום המייחס לו עבירות של קשירת קשר לפשע, ניסיון לפעילות בהתאחדות בלתי מותרת, השתתפות באסיפה של התאחדות בלתי מותרת ונסיון ליציאה שלא כדין.

שריף שחאדה רזק אבו אלקיעאן, בן 23 תושב פזורת עתיר, הודה בתמיכה בדאע"ש ובהשתתפות במפגשים של תומכי ארגון הטרור בחורה. כמו כן, הודה כי תכנן לצאת החודש לסוריה כדי להצטרף לדאע"ש, במסווה של יציאה לעומרה בסעודיה. בשבוע שעבר הוגש לביהמ"ש המחוזי בבאר שבע כתב אישום המייחס לו עבירות של קשירת קשר לפשע, ניסיון לפעילות בהתאחדות בלתי מותרת, השתתפות באסיפה של התאחדות בלתי מותרת ונסיון ליציאה שלא כדין.

חמזה עבד עלי אבו אלקיעאן, מורה בן 27 מחורה, עלה בחקירות כתומך דאע"ש וכמי שהשתתף במפגשים של תומכי דאע"ש בחורה.