ד', לוחם מג"ב שנפצע היום (שני) קל בניסיון דקירה בצומת תפוח, שיחזר את הרגעים בהם ניגש אליו פלסטיני, ביקש מים ועזרה בטענה שהוא לא מרגיש טוב, ולאחר מכן שלף סכין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"במהלך פעילות במחסום תפוח, זיהינו חשוד וניגשנו אליו כדי לבדוק אותו", אמר ד'. "החשוד שלף סכין, אחד הלוחמים הדף אותו. המחבל התקרב שוב וניסה לדקור אותי, נטרלתי אותו ויחד עם חייל צה"ל סגרנו את האירוע".

"היינו מוכנים וערוכים, זו בדיוק הסיבה שהאירוע הסתיים כך", הוסיף ד' הצפוי לשוב לפעילות מבצעית במהרה. "מדובר באירוע של מספר שניות כך שעירנות ומוכנות מבצעית הם המענה היחיד שאיתו ניתן להתמודד מול האירועים הללו. מדובר בפציעה שטחית. אקבל טיפול קצר ואחזור לפעילות".

צומת תפוח, ארכיון
זירת האירוע, היום | צילום: שפרה ארנהיים

מפקד משמר הגבול, ניצב עמוס יעקב, שיבח את הלוחמים על המענה המבצעי המהיר לפיגוע. "כמעט 48 שעות חלפו מפיגוע הדקירה האחרון בו נטרלו לוחמי משמר הגבול את המחבל", הדגיש. "גם היום טיפלו הלוחמים באירוע בתוך שניות ספורות ונטרלו את המחבל. פעם אחר פעם מוכיחים הלוחמים את מקצועיותם, ערנותם ונחישותם. הם פעלו בדיוק כפי שמצופה מלוחם משמר הגבול".

ניסיון הפיגוע הזה מצטרף לשורה של אירועים אלימים בימים האחרונים, בהם מנסים פלסטינים לפגוע בחיילי צה"ל בגזרה. רק ביום שבת האחרון, בהפרש של שעות בודדות, התרחשו שני פיגוע דקירה, אחד מהם סמוך לצומת תפוח והשני בעמדת בידוק מערבית לבית חורון.

לפניות לכתב: MatanH@Ch2news.tv

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של מתן חצרוני