עוד פיגוע דקירה בשומרון: לוחם מג"ב נפצע היום (שני) באורח קל בידו לאחר שפלסטיני ניגש לבקש מים ועזרה בטענה שהוא לא מרגיש טוב, ולאחר מכן שלף סכין וניסה לדקור אותו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הפלסטיני שהגיע לצומת התקרב ללוחמי משמר הגבול שמאיישים את המחסום, ואמר להם שהוא לא חש בטוב. אלה הורו לו להתקרב, וכשהוא הגיע לטווח קרוב שלף סכין וניסה לדקור את אחד הלוחמים. הלוחם נפצע קל והצליח להדוף את המחבל, בשעה שלוחם נוסף דרך את נשקו וביצע ירי לעברו. המחבל נוטרל ונפצע אנושות.

"אנחנו מודים לכוחות הביטחון על הפעולה המהירה", אמר ראש מועצת שומרון יוסי דגן לאחר האירוע. "אני קורא לראש הממשלה לגבות את החיילים בפומבי על פעולתם הנחושה והבלתי מתפשרת שהצילה היום חיים רבים, הן של חיילים והן של אזרחים שנכחו במקום".

איזור האירוע, היום
איזור האירוע, היום | צילום: אגף בטחון מועצה אזורית שומרון

שני פיגועים ביממה

ביום שבת האחרון, בהפרש של שעות ספורות בלבד, התרחשו שני פיגועי דקירה, אחד מהם סמוך לצומת תפוח גם הוא, בו נפצע קל לוחם של משמר הגבול. האירוע התרחש בצומת הבתות. המחבל, אחמד כמאל טהה מהכפר ביתא שבשומרון, נורה ונפצע אנושות.

מוקדם יותר באותו היום דקר מחבל חמוש בסכין חייל צה"ל בעמדת בידוק שבה הוצב כוח תותחנים בכביש 443, מערבית לבית חורון. החייל, שנפצע קל, הצליח להשיב אש ולנטרל את המחבל.

מהחקירה עולה כי סמוך לשעה 11:30 הגיע פלסטיני בן 19 לעמדת הבידוק וביקש מים מהחיילים. כשאחד מהחיילים התכופף להביא לו מים הוא שלף סכין וניסה לדקור אותו. במקום התפתח מאבק בין המחבל לבין שני חיילים נוספים. לאחר שהמחבל הצליח לדקור את אחד החיילים, החייל שלף את נשקו, ירה לו בכתף ונטרל אותו.

המחבל הוא תושב בית ענאן בבנימין. זמן קצר לפני פיגוע הדקירה סיפר המחבל כי רב עם אביו, שאף הכה אותו. הוא קיבל טיפול ראשוני בשטח ומצבו מוגדר קל.