הטיל שהפיל הרחפן (צילום: חדשות)
הטיל שהפיל הרחפן | צילום: חדשות

ההסלמה נמשכת: במקביל לשיגורי הרקטות שנמשכות כל העת, חמאס ניסה להפתיע במהלך היום (ראשון) את כוחות צה"ל שפרוסים בכוחות גדולים לאורך הגבול - בעזרת רחפנים חמושים. בשתי תקריות נפרדות, נוטרלו המטענים שנשאו הרחפנים מבלי נפגעים לכוחותינו.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בתקרית הראשונה, פעילי חמאס ניסו להטיל טיל מגובה נמוך בעזרת רחפן על עמדת צה"ל שמשקיפה על רצועת עזה. לוחמים שהיו בטנק סמוך זיהו את הרחפן - ויירטו אותו בעזרת ירי שביצעו עם נשקם האישי. הרחפן החמוש והטיל טופלו בידי חבלן ורק במזל לא התפוצצו. בתקרית אחרת, רחפן חמוש נוסף ניסה לפגוע בחיילים. קצין מחטיבת הנח"ל ירה בנשקו האישי ברחפן והפיל אותו.

הרחפן סמוך לטנק צה"לי (צילום: חדשות)
הרחפן סמוך לטנק צה"לי | צילום: חדשות
ההסלמה בדרום: משדר מיוחד (צילום: דובר צה"ל, חדשות)
מטה הסייבר של חמאס | צילום: דובר צה"ל, חדשות

מוקדם יותר היום הותר לפרסום כי ישראל סיכלה בסוף השבוע האחרון תשתית חמאס שפעלה מרצועת עזה וביססה "יכולות תקיפה בסייבר", כך מסר הערב בכיר במערך הסייבר. עוד נחשף: לאחר הסיכול הזה ובשיתוף עם שב"כ הותקף המבנה שבו נמצא חמ"ל הסייבר של חמאס.

המבנה ששימש את חמאס הופצץ על ידי צה"ל והיה אחד מ-280 יעדי הטרור שהותקפו לאורכה ולרוחבה של רצועת עזה בתגובה לשיגורן של לפחות 600 רקטות לישראל מאתמול בשעות הבוקר: 400 מהן שוגרו לשטחים פתוחים - 86% מיתר הרקטות יורטו בהצלחה על ידי מערכת כיפת ברזל. על רקע הבקשה של חמאס להפסקת אש, דובר צה"ל תת-אלוף רונן מנליס עדכן כי הצבא ערוך לכמה ימי לחימה - וגם לירי רקטי לאזור גוש דן.