הותר לפרסום: ישראל סיכלה בסוף השבוע האחרון תשתית חמאס שפעלה מרצועת עזה וביססה "יכולות תקיפה בסייבר" - כך מסר הערב (ראשון) בכיר במערך הסייבר שחשף: לאחר הסיכול הזה ובשיתוף עם שב"כ תקפנו את המבנה שבו נמצא חמ"ל הסייבר של חמאס.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

הבכיר מסר כי מערכת הביטחון עקבה אחר אותה תשתית שאמורה הייתה לפגוע במרקם החיים בישראל, מבלי למסור פרטים נוספים על האיום. לדבריו, "היינו צעד לפני - כל ניסונותיהם סוכלו". תקיפת אותו מבנה בסבב הלחימה האחרון הובילה לסיכול יכולת הסייבר ההתקפית של ארגון הטרור.

"כלל הפעולות והניסיונות, התגלו וסוכלו מבעוד מועד והתשתית לא הצליחה לממש את תוכניותיה, לרבות ניסיון כושל בימים האחרונים", נמסר מדובר צה"ל. בכיר בשב"כ הוסיף: "יכולות הסיכול והגנת הסייבר של ישראל מביאים לכך שניסיונות ארגון הטרור חמאס להוציא לפועל פעולות במימד הסייבר נכשלים פעם אחר פעם".

המבנה ששימש את חמאס הופצץ על ידי צה"ל והיה אחד מ-280 יעדי הטרור שהותקפו לאורכה ולרוחבה של רצועת עזה בתגובה לשיגורן של לפחות 600 רקטות לישראל מאתמול בשעות הבוקר: 400 מהן שוגרו לשטחים פתוחים - 86% מיתר הרקטות יורטו בהצלחה על ידי מערכת כיפת ברזל. על רקע הבקשה של חמאס להפסקת אש, דובר צה"ל תת-אלוף רונן מנליס עדכן כי הצבא ערוך לכמה ימי לחימה - וגם לירי רקטי לאזור גוש דן.