אסירים ביטחוניים (ארכיון) (צילום: רויטרס, חדשות)
אסירי חמאס מאיימים: "נשבות רעב" | צילום: רויטרס, חדשות

פרסום ראשון: בצל המאבק מול שב"ס, אסירי חמאס בבתי הכלא בישראל מחריפים את המאבק ומאיימים בשביתת רעב החל מיום ראשון הקרוב - יומיים בלבד לפני מועד הבחירות. לראשונה, האסירים מאיימים להפסיק לשתות מים כבר מהיום הראשון לשביתה. השר ארדן: "בשום מצב לא ננהל איתם משא ומתן על הטבות בתנאים".

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

כ-1,400 אסירי חמאס צפויים לפתוח ביום ראשון בשביתת רעב בחמישה בתי כלא בארץ, ולהרחיב את השביתה בין כל האסירים בהדרגה. קודם ישבתו המנהיגים, לאחר מכן האסירים המפורסמים ולאחר מכן כלל אסירי חמאס. אסירים רבים מהג'יהאד האיסלאמי והפת"ח שוקלים גם הם להצטרף לשביתה המתוכננת.

כלקח משביתות קודמות, האסירים מתכוונים להפסיק לשתות מים כבר מתחילת השביתה מתוך כוונה להביא להתמוטטות מהירה של אסירים ולהציף את בתי החולים בישראל.

על פי מקורות פלסטינים, מדובר ב-25 אסירים שמכונים "גדוד הלוחמים" וצפויים להוביל את שביתת הרעב. אותם אסירים שולחו צוואות לבני משפחותיהם במקרה שהעניינים ידרדרו לכדי מוות. לא רק אסירי חמאס ישבתו – גם אסירי הג'יהאד אסלאמי ואולי גם אסירי הפת"ח ובהם ברגותי. מדובר ב-4 חזיתות נפיצות: עזה, חמאס, הגדה המערבית ובתי הכלא.

השר ארדן: לא ננהל משא ומתן עם האסירים השובתים

במשרד לביטחון פנים ובשב"ס בוחנים אפשרות לבקש מצה"ל לגייס רופאים וחובשים נוספים, כדי לסייע בטיפול במידה ויהיה בכך צורך. כמו כן, תיבחן האפשרות להזין את השובתים בכפייה ולמנוע ביקורים של עורכי דין בבתי הכלא. בנוסף, בשב"ס אף שוקלים להכריז על אגפים בבתי החולים כמתקן כליאה ולאשפז את האסירים שם.

השר לביטחון פנים גלעד ארדן הבהיר כי בכל מקרה, וללא קשר לשביתה המסתמנת, לא יתקיים שום משא ומתן עם האסירים השובתים. בנוסף, ארדן הבהיר כי בשום מצב לא תופסק החסימה הסלולרית בבתי הכלא.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו