בעקבות ההבנות: הקבינט יתכנס היום (צילום: משה ברוכי, יערן קק"ל, חדשות)
בעקבות ההבנות: הקבינט יתכנס היום | צילום: משה ברוכי, יערן קק"ל, חדשות

על רקע טרור הבלונים המתמשך, הקבינט יתכנס היום (ראשון) בשעה 13:00 על מנת לדון במצב ברצועת עזה וביישובי העוטף, לאחר שביום שישי פורסם כי הושג הסכם רגיעה בין חמאס לישראל. זו תהיה ישיבת הקבינט הראשונה שבה ישתתף יו"ר האיחוד הלאומי בצלאל סמוטריץ' וישקיף יו"ר איחוד מפלגות הימין רפי פרץ.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

למרות השגת ההבנות, במהלך סוף השבוע פרצו ארבע שרפות בשל בלונים שהופרחו מהרצועה. גם הבוקר פרצה שרפה במועצה האזורית אשכול, ככל הנראה כתוצאה מהצתה של בלון תבערה.

החל מהבוקר צפוי לצאת לדרך יישום ההבנות בין ישראל לחמאס, ו-20 מכליות דלק יעברו דרך מעבר כרם שלום עבור תחנת הכוח שברצועת עזה. לפי גורם שאישר את ההגעה להסדר, ישראל תסיר את ההגבלות על הרצועה כל עוד חמאס יעמוד בהתחייבויות ויפסיק את האלימות על הגדר ואת הפרחת בלוני התבערה. אם הדבר לא יקרה, ישראל תשיב את המגבלות על רצועת עזה.

יתאחדו עם שקד ובנט? פרץ וסמוטריץ' (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90‎, חדשות)
חברי הקבינט החדשים. סמוטריץ' ופרץ | צילום: יונתן זינדל, פלאש 90‎, חדשות

"בהמשך לפנייה של האו"ם והמצרים, ישראל תאפשר להחזיר את מרחב הדיג ואת העברת הדלקים וזאת לאחר התחייבות שחמאס תפסיק את האלימות נגד ישראל", מסר הגורם הישראלי. "אם חמאס לא תעמוד בהתחייבות - ישראל תחזיר את הסנקציות".

בעקבות הפרסומים על הסדרה, אתמול הצהירו תושבי הדרום שהם נערכים לפנות לאו"ם ולמחות על הפרה ופגיעה בזכויות אדם שמבצע ארגון חמאס.