אחרי הסכם הרגיעה עם חמאס ואחרי סוף שבוע שבמהלכו שוגרו מרצועת עזה 15 בלוני תבערה, התייחס הבוקר (ראשון) ראש הממשלה נתניהו לנעשה בדרום. "אולי נאלץ לצאת למבצע רחב היקף", אמר נתניהו. למרות ההסכם, התושבים בעוטף עזה חוששים מהסלמה שתהרוס להם את חופשת הקיץ: "החשש שייהרס הקיץ קיים".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

"אנחנו מבינים היטב את המצוקה של יישובי העוטף ופועלים כדי להקל עליהם", אמר נתניהו. "אני לא מתרשם מתעמולה של מומחים למיניהם. הם יהיו הראשונים לבקר אותנו אחרי שנצא למבצע צבאי רחב היקף".

למרות ההסכם בין חמאס לישראל, בסוף השבוע פרצו 15 שרפות כתוצאה מבלוני תבערה ולתושבים נמאס מהזלזול, לדבריהם. אתמול פרסמנו על כוונתם של תושבי האזור לפנות לאו"ם והיום הם מודיעים כי צעדי המחאה יימשכו.

חיילים מכבים שרפה בדרום (צילום: החדשות)
חיילים מכבים שרפה בדרום | צילום: החדשות

"כל התושבים בעוטף מרגישים שהממשלה לא סופרת אותנו", אמרה לירז לוי תושבת עוטף עזה. "על כל מהלך וכל צעד אנחנו שומעים מהחמאס". חברתה רונית איפרגן תושבת אמרה בדאגה: "ברור שבקיץ עדיף שילדים ייהנו מבריכה, יש פה אזור מדהים. החשש שייהרס הקיץ בוודאי שקיים".

אחרי שבסוף השבוע הגיע יו"ר כחול לבן בני גנץ לבקר את התושבים בעוטף עזה, היום ביקר באזור גם מספר 3 במפלגה ח"כ בוגי יעלון שנפגש עם החקלאים שבלון תבערה שרף להם את החלקה.

"אולי נצא למבצע צבאי", נתניהו (צילום: החדשות‎)
"אולי נצא למבצע צבאי", נתניהו | צילום: החדשות‎

"מה שגרם לזה שזה נגמר אחרי 3 וחצי שנים זה הזלזול של ממשלת ישראל שאמרו שזה 'רק בלונים', 'רק עפיפונים', 'לא צריך ללכת על זה להסלמה"', אמר יעלון. "זאת הייתה טעות קשה, השנים האלה יכלו להימשך אם היינו מגיבים ביד קשה וגובים מחיר מחמאס".

"אף מדינה בעולם לא הייתה מוכנה לקבל איום ופגיעה באזרחים, מצד ארגון טרור", אמרה ח"כ אורנה ברביבאי מכחול לבן. "אני לא מוכנה לקבל שום טיעון על חוסר בתקציב. ישנם אין ספור דוגמאות לבזבוז כספי ציבור, כמו למשל הליכה חוזרת לבחירות מיותרות".

כמו בשאר המקומות בארץ, גם בדרום יצאו היום לחופש הגדול, שם מקווים שהקיץ יעבור כמה שיותר בשקט. אבל גם התושבים יודעים שלמרות השקט המתעתע, מספיקה רק תקרית אחת שתהרוס את הקיץ הרגוע.