בלון תבערה שאותר בעוטף עזה (ארכיון) (צילום: בטחון אשכול, חדשות)
בלון תבערה שאותר בעוטף עזה (ארכיון) | צילום: בטחון אשכול, חדשות

בלון עם חפץ שחשוד כמטען חבלה נחת הבוקר (שבת) בבסיס צבאי בדרום. האירוע תופעל על ידי חבלנים וממשטרת ישראל נמסר כי בתום האירוע לא היו נפגעים ולא נגרם נזק לרכוש. "בכל מקרה של זיהוי חפץ יש לדווח למוקדי המשטרה", נמסר. הפלסטינים דיווחו כי המטען הזה הוא חלק מ-30 בלוני נפץ ששוגרו במקביל.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

במשטרת ישראל התקבל דיווח על צרור בלונים אליהם חובר פריט מעורר חשד, אשר נחת בשטח בסיס צה"לי בדרום הארץ. חבלן משטרה הוזנק למקום וניטרל את החפץ החשוד. בתום האירוע לא היו נפגעים ולא נגרם כל נזק.

שרפה שנגרמה מבלון תבערה ביום חמישי (צילום: רפאל חיון, קבוצת בטחון שדה‎, חדשות)
שרפה שנגרמה מבלון תבערה ביום חמישי | צילום: רפאל חיון, קבוצת בטחון שדה‎, חדשות

ביום חמישי האחרון, פרצו לפחות 3 שרפות בשטחי העוטף. לפי החשד, בלוני תבערה גרמו לשלושה מקרי שרפה: יערני קק"ל דיווחו על שלושה מוקדים, ביניהם יער שוקדה ויער בארי. צוותי כיבוי הוזעקו לטיפול בלהבות.

הכוחות הצליחו להשתלט על שרפת קוצים שפרצה סמוך לנחל עוז. בכלי תקשורת ברצועת עזה פורסם הבוקר כי צה"ל צמצם את מרחב הדיג בניגוד להבנות, אך בצה"ל הכחישו. אביחי אדרעי, דובר צה"ל לתקשורת הערבית, הודיע היום: "למרות הדיווחים, אנו מבהירים כי אין שינוי בתחום הדיג ברצועת עזה. העבודה שבוצעה בבוקר בים נועדה לסמן רק שלטים ולא התכוון לשינוי כלשהו באזור הדיג".

גם ביום רביעי השבוע, במהלך מחאות יום הנכבה, פרצו מספר שרפות בדרום כתוצאה מבלוני תבערה שהופרחו לעבר ישראל. נזק נגרם למספר שדות חקלאיים.

טרור ההצתות נמשך. ארכיון (צילום: אביב הרץ/TPS, חדשות)
שריפות בעוטף ביום רביעי | צילום: אביב הרץ/TPS, חדשות

טרור ההצתות, שמתרחש באופן לא רציף כבר חודשים ארוכים, נמשך - למרות העברת הכסף שקטר שלחה לרצועה וחולק לתושבי עזה. גורמי ביטחון בישראל העריכו כי חלוקת הכסף תרסן את המצב בעזה, לצד חודש הרמדאן והצום שצפוי להנמיך את גובה הלהבות. כך, למשל, פעל חמאס למנוע עימותים קשים סמוך לגדר המערכת ואף הרחיק מפגינים מהאזור.