סמ
צילום: דובר צה"ל, חדשות

בית הדין הצבאי ביהודה הרשיע היום (ראשון) את אסלאם נאג'י, הפלסטיני שהשליך לוח שיש שפגע בלוחם "דובדבן" סמ"ר רונן לוברסקי ז"ל והרג אותו, בגרימת מוות בכוונה. מדובר בעבירה המקבילה לרצח שניתן להשית עליה מאסר עולם או עונש מוות במקרה של אישור פה אחד של השופטים.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות  

בחודש דצמבר הרסו כוחות הביטחון את בית משפחת המחבל, שהשליך בחודש מאי האחרון לוח שיש על כוח של לוחמי דובדבן במהלך פעילות במחנה הפליטים אל-אמערי ברמאללה, מעשה שכתוצאה ממנו נהרג סמ"ר לוברסקי.

סמ
סמ"ר רונן לוברסקי ז"ל | צילום: דובר צה"ל, חדשות

לוחמי צה"ל בשיתוף לוחמי משמר הגבול וכוחות המנהל האזרחי הרסו את המבנה בן ארבע הקומות שבו התגוררה משפחת נאג'י. במהלך הפעילות התפתחו מספר הפרות סדר אלימות בהן השתתפו עשרות פלסטינים, שיידו אבנים לעבר הכוחות. הלוחמים הגיבו באמצעים לפיזור הפגנות. 

בהריסת בית המחבל השתתפו גם לוחמי יחידת "דובדבן" אשר גם איתרו ולכדו את המחבל ב-13 ביוני 2018. הריסת הבית יצאה אל הפועל לאחר שבג"ץ דחה עתירה נגד הריסת הבית - זאת לאחר שבין היתר, התעוררה מחלוקת האם יש להרוס את המבנה כולו, או רק את הקומה בה התגוררה משפחת המחבל.

כוחות צה
כוחות צה"ל בפעילות להרס הבית | צילום: דובר צהל, חדשות

"זה מאוד משמח אותנו", אמר ולדימיר לוברסקי, אביו של רונן ז"ל, אחרי שהתבשר על הריסת בית המחבל, "אנחנו מאמינים שזו רק ההתחלה. אני רוצה להודות לכוחות הביטחון שעמלו ימים כלילות ללכוד את המחבל ועכשיו להרוס את הבית".

לוברסקי ז"ל נפצע באורח אנוש כתוצאה מהשלכת לוח השיש הכבד במהלך פעילות מבצעית למעצר פעילי טרור שביצעו בעבר פיגועים - ומת מפצעיו בבית החולים כעבור יומיים. במהלך הפעילות התקרבו הלוחמים לבניין ואז הושלכה מלמעלה פלטת השיש שפגעה בלוברסקי. הוא חבש קסדת פלדה לראשו ואת המיגון הנדרש, אך משקלו של לוח השיש גרם לפציעתו האנושה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו